<< >>

První únorový víkend patřil tradičně setkání fotbalových nadšenců z církve a jejich přátel na turnaji Krkonošské břevno, který je zařazen do akcí Klubu Pathfinder. Hráči týmů se sešli na trutnovské palubovce již poosmnácté, první turnaj byl nultý ročník. Celé setkání má také duchovní program, jemuž je věnováno sobotní odpoledne v trutnovské modlitebně. Vlastní sportovní klání pak probíhá v tělocvičně města.

Místní sbor věnuje turnaji velkou pozornost a je vynikajícím hostitelem. Poděkování patří zvláště starším sestrám sboru za přípravu občerstvení. K programu také patří slib účastníků hrát fair play, který vždy přednáší bratr v dobovém kostýmu nějaké slavné osobnosti našich dějin.

Letošní ročník byl pro účastníky i diváky atraktivní, protože účast přislíbil tým z Francie z Collognes a poprvé přijeli změřit síly také Poláci. Samotný průběh turnaje byl zajímavý, v dobré formě se představili domácí fotbalisté a tým Habeše Mladá Boleslav, zatímco loňský vítěz ze Smíchova nebo finalista minulého ročníku Liberec body ztráceli. Po počátečním zaváhání se rozehráli hosté z Polska, francouzská sestava nebyla tentokrát tak silná, jako při předešlých účastech. Dobré výkony zaznamenal i kazatelský tým. Mezi účastníky byly tradiční celky z Prahy-Vinohrad, Českých Budějovic a nováček ze Žďárek.

 

 

Překvapivým vítězem se nakonec stal tým Polska před týmem z Mladé Boleslavi a domácím Trutnovem. Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce si odnesl Filip Kosinka z Trutnova a nejlepším hráčem byl vyhlášen Movoň Piotr z Polska. Vítězný tým také pozval nejlepší celky turnaje na podobné setkání k našim severním sousedům.

Za téměř dvě desetiletí prošlo turnajem přes 500 hráčů z patnácti zemí z Evropy i ze zámoří. Turnaje také řídilo několik rozhodčích, včetně zesnulého bratra Fürsta. Krkonošské břevno je přátelským sportovním setkáním členů našich sborů i přátel a věříme, že i nadále bude upevňovat pěkné vztahy mezi účastníky.

Informace o turnaji Krkonošské břevno najdete na webové stránce krkonosskebrevno.7u.cz.

Karel Švorc


 Sdílet článek na:
redakce - AIS 24. března 2017 Ze života sborů