header8
Mother and daughter at autumn park
Mother and daughter at autumn park
Mother and daughter at autumn park
Mother and daughter at autumn park
Mother and daughter at autumn park
Mother and daughter at autumn park
Mother and daughter at autumn park
cover_photo4
cover_photo3
cover_photo2
cover_photo1
20. Srpen 2014

Internetová televize HopeTV letos poprvé zařadí do svého programu přímé přenosy z multižánrového duchovního festivalu United, který se uskuteční od čtvrtka 21.8. do soboty 23.8. 2014 ve Vsetíně. Jeho program zahrnuje koncerty, semináře, tvůrčí dílny, divadelní představení, promítání filmů, diskuze s vystupujícími a sportovní aktivity. Živé přenosy HopeTV se zaměří na dopolední a večerní program festivalu. Jedním z hlavních řečníků na přehlídce United bude adventistický kazatel z Plzně Václav Vondrášek.

Více…

19. Srpen 2014
dotkni0

Více jak 40 účastníků se sešlo v rekreačním zařízení Rezek v Krkonoších, kde se konal od 10. do 16. 8. druhý ročník misijní akce s názvem “Dotkni se”. Úkolem každého přihlášeného věřícího účastníka je vždy přivézt s sebou svého přítele, známého, kamaráda, kteří teprve svou cestu k Bohu hledají. Celý týden poutavě, srozumitelně a za pomoci prezentací a vlastních zkušeností v dopoledních přednáškách představoval všem zájemcům příběh Bible a naši roli v něm kazatel a písničkář Jindřich Černohorský. Hlavním organizátorem akce je vedoucí misijní služby církve v Čechách  Jan Libotovský. Setkání se aktivně zúčastnili i kazatelé Vít Vurst a Karel Vasilek s manželkami a manželé Majtán – Čerňákovi, kteří se starali o deset dětí.

Více…

16. Srpen 2014
bible-slovo-na-cestu-novy-zakon-0001

Sbor církve adventistů v Jablunkově – Návsí se uchází o podporu z Dobročinného fondu Třineckých železáren  s projektem „Slovo na cestu pro léčbu duše”, při kterém chce sbor ve spolupráci s občanským sdružením I4U  rozdávat parafrázovaný překlad Nového zákona “Slovo na cestu” pacientům v nemocnicích a sanatoriu regionu. Sdružení I4U organizuje v České a Slovenské republice výstavy o Bibli a sbor plánuje také uskutečnit tuto výstavu na podzim v Návsí. Sbor prosí členy církve o podporu své žádosti – o zasílání podpůrných SMS ve tvaru P3 (číslo tohoto projektu) na telefonní číslo 720 013 023, a to do 31.8. Z jednoho čísla mohou být odeslány 3 SMS, cena je dle tarifu příslušného operátora. Sbor prosí také o modlitby za tento záměr.

Více…

15. Srpen 2014
uprch0

Ukrajinských uprchlíků, kteří opustili své domovy, už je více než 330 tisíc, trápí je nedostatek vody i jídla. Situace je vážná zejména v ruských uprchlických táborech. Adventistická humanitární organizace ADRA v ČR nově otevírá veřejnou sbírku na humanitární pomoc ukrajinským uprchlíkům v Rusku, kteří žijí v nedůstojných provizorních podmínkách ve stanových táborech. Kromě toho dál běží sbírka na pomoc lidem setrvávajícím na Ukrajině, kteří jsou bez prostředků a zcela odkázáni na pomoc zvenčí.

Více…

13. Srpen 2014
wilson

Předseda celosvětové Církve adventistů sedmého dne Ted Wilson vydal prohlášení, v němž jménem církve vyjádřil znepokojení nad pronásledováním náboženských menšin v Iráku a Sýrii: “Je pro nás velkým smutkem a hlubokým znepokojením dozvídat se o tragédii v některých oblastech Iráku a Sýrie, kde jsou desítky tisíc křesťanů a dalších nevinných lidí násilím podrobeny pronásledování, nátlaku, zabíjení, zastrašování a upírání náboženské svobody. Naléhavě vyzývám všechny členy Církve adventistů sedmého dne po celém světě, aby se modlili za oběti tohoto extremismu a náboženské nesnášenlivosti. Musíme se také modlit za různé další náboženské menšiny, které jsou terčem útoků kvůli jejich náboženskému přesvědčení a víře. Je důležité, aby mezinárodní společenství jednotně konalo k zastavení pronásledování křesťanských věřících a dalších, kteří dosud žili v relativním míru se svými muslimskými sousedy na Blízkém východě po stovky let. Církev adventistů sedmého dne bude dělat vše pro to, aby pomohla obětem této nové tragédie odrážející naprostý nedostatek náboženské svobody, a budeme se upřímně modlit za pozitivní vyřešení této otřesné situace. Kéž se Duch svatý jako Utěšitel obzvláště přiblíží těm, kteří v těchto dnech čelí bezprostřednímu pronásledování a zabíjení.”

10. Srpen 2014
blava0

S podporou misijnej organizácie Maranatha a iniciatívy mladých adventistov Youth for Jesus (Mladí pre Ježiša) pozýva Cirkev adventistov siedmeho dňa v Bratislave širokú verejnosť na prázdninové duchovné večery Dotkni sa neba. Večery je možno sledovať v priamych prenosoch na internetu. Každý všedný deň od 19:00 prednášajú mladí ľudia a študenti hneď na troch miestach po celej Bratislave naraz – vo zbore a spoločenskom centre na Cablkovej 3 (Ružinov – Trnávka), odkiaľ bude priamy prenos aj v sobotu 16.8. z dopoludňajšej bohoslužby, vo zbore a spoločenskom centre na Ferienčíkovej 5 (centrum – v okolí Dunajskej) a v Dome kultúry Zrkadlový háj na Rovniakovej 3 (sídlisko Petržalka). Priamy prenos zo všetkých prednášok na Cablkovej ulici môžu záujemci sledovať prostredníctvom mládežníckeho webu //mladez.casd.sk/online. Zároveň si môžu pozrieť aj záznam predchádzajúcich prednášok prostredníctvom YouTube. Více…

9. Srpen 2014
camp0

Téma “Jsi originál, ne kopie” mělo česko-slovenské camporee křesťanského skautského Klubu Pathfinder, které se uskutečnilo ve dnech 5. až 10.8. u rybníku Dlouhý nedaleko Ždírce nad Doubravou. 140 dětí v 17 skupinách z Čech, Moravy a Slovenska soutěžilo v devítiboji o nejvšestrannější tým. Děti prokazovaly své znalosti a dovednosti v oborech Tajuplná příroda, Vázané stavby, Bible, První pomoc, Prezentace křesťanské knihy, Historie Klubu Pathfinder, Světová náboženství, Ovládání lodi Pálava a Zpracování dřeva. Vítězi se staly děti z Poděbrad.

Více…

7. Srpen 2014
ukraj0

ADRA ČR bude ve spolupráci s ADRA Ukrajina podporovat další humanitární pomoc v zemi zachvácené občanskou válkou. Ve východních oblastech bezprostředně postižených probíhajícími boji ADRA distribuuje hygienické potřeby, oblečení, spodní prádlo, ponožky, jednorázové nádobí a ručníky. Mimo to jedná o zásobování jídlem pro dětskou nemocnici v Luhansku. Síť ADRA se podílí na přepravě lidí, zejména dětí, prchajících z bojových oblastí a podporuje i obyvatele ve válečných zónách, kteří se rozhodli setrvat ve svých domovech.

Více…

7. Srpen 2014
breathe0

Počas júlovej zdravotnej konferencie v Ženeve cirkev predstavila nový program, ktorého cieľom je pomôcť ľuďom prestať s fajčením. Celý program sa opiera o tri body: vedecký výskum, dostupnú poradenskú stránku a osobné vzťahy, ktoré účastníci programu nadviažu počas jednotlivých stretnutí. Projekt predstavil doktor Daniel G. Handysides, ktorý strávil tri roky prípravou a testovaním programu Breathe-Free 2 v Spojených arabských emirátoch. Handysidesov program vychádza z obdobného projektu, ktorý v réžii cirkvi vznikol niekoľko dekád dozadu. Jeho úplné začiatky siahajú až do roku 1959, kedy bol spustený pod názvom „Ako prestať fajčiť za 5 dní“. Podmienky fajčiarov sa však za desaťročia postupne zmenili, ako zakladateľ poslednej generácie programu vysvetlil na konferencii. Väčšine fajčiarov už nie je potrebné objasňovať, že tabak je škodlivý. Nie je to novinka, ktorá by ich vystrašila. „Dnes už na svete nenájdete fajčiara, ktorý by nevedel, že cigarety spôsobujú rakovinu,“ doplnil Handysides v interview po prednáške. Preto sa rozhodol hľadať nové metódy, ktoré by mohli fajčiarom pomôcť zbaviť sa tejto závislosti.

Více…

6. Srpen 2014
ukran0

Ve stotisícovém Mukačevu na Zakarpatské Ukrajině žije okolo tisícovky dětí, které rodiče ponechávají napospas ulici. Matka i otec pijí nebo i fetují a neřeší, zda jejich potomci chodí do školy, nezajímají se o jejich hygienu, oblečení ani jídlo. Tyto rodiny často bydlí ve vyloučených čtvrtích. Pro děti, které jsou z velké části z nefunkčních rodin, připravila ADRA už podeváté prázdninový program plný her. Čeští dobrovolníci se v roli instruktorů místním klukům a holkám věnovali čtrnáct dní a snažili se jim zprostředkovat zážitky, jaké k létu patří. Zážitky, které jim rodiče nedopřejí. Bylo to velmi silné, shodli se všichni, když tábor skončil.

Více…