<< >>

5. prosinec byl vyhlášen OSN jako Mezinárodní den dobrovolníků. Adventistická humanitární organizace ADRA je ročně spojená se stovkami dobrovolníků ochotných pracovat spolu s adventisty na pomoci potřebným.  Proto jsme na řadě míst připravili program spojený s modlitbami a hudbou vyjadřující vděčnost za jejich službu. Zároveň to byla příležitost děkovat Bohu za to, že nám dává do srdce touhu pomáhat a že v Adře máme jako církev ničím nenahraditelný prostor, kde mohou lidé pomoc hledat a zároveň i pomoc nabízet. V roce 2015 více než 1700 dobrovolníků nabídlo 1 – 2 hodiny týdně, které byli ochotni pravidelně věnovat někomu z potřebných.

 

Infograf

 

Dobrovolníci, kteří se zapojují do pravidelné služby, uzavírají písemnou smlouvu s některým z 11 Dobrovolnických center v naší republice. Je to ale pouze jedna z možností, jak pracovat.  Ne všude takovou možnost dobrovolníci mají, ne vždy máte čas se podobné aktivitě věnovat dlouhodobě a ne všude je taková služba potřebná.

ADRA však nabízí celou řadu dalších příležitostí. Do pomoci lidem se můžete zapojit jednorázově, můžete využít příležitosti, které odpovídají potřebám lidí ve vašem okolí. Řada z vás právě v těchto dnech navštívila některá ze sociálních zařízení s hudebním programem, někdo připravil jednorázový knižní bazar, někde se pro město uklízelo, jinde se vyráběly dárky pro potěšení…

Díky Bohu za tolik příležitostí, díky za vaši ochotu být solí pro své okolí, díky za možnosti, které dnes máme a za nástroj Adry, díky němuž nám lidé dopřávají sluchu.

Spolu s apoštolem Pavlem i my z Adry připomínáme:

„Jednejte moudře ve styku s okolním světem a využijte čas vám svěřený.“ (Ko 4,5)


 Sdílet článek na:
Jitka Chánová 10. prosince 2015 Humanitární pomoc