<< >>

Poslední listopadový víkend patřil akci Múzička. Pathfindeři zavítali spolu se svými vedoucími do Prahy, kde společně strávili netradiční sobotu. V Salesiánském divadle, kde se koná tato akce řadu let, začalo být v sobotu ráno živo.

Přípravy technického zázemí, dva milí moderátoři, poslední instrukce – a dopolední program mohl začít. Divadlem zněly chválící písně a zamyšlení nad Božím slovem.

 

muzicka1

 

Po tomto oficiálním zahájení letošní Múzičky následovala vystoupení Pathfinderů z jednotlivých oddílů. Dopolední blok byl z větší části tvořen vystoupeními sólového a skupinového zpěvu. Odpolední část byla více dramatická, účastníci na prknech divadla předváděli nacvičené scénky. Nechyběly ani recitace a nově i soutěžní disciplína „krátké video“. Během celého dne se všichni vystupující snažili do svých vystoupení zakomponovat téma letošní Múzičky – „Gratis“ – myšlenku z Matouše 10. kapitoly, 8. verše: Zadarmo jste dostali, zadarmo dávejte.

K Múzičce také patří rukodělné výrobky a vlastnoručně malované obrázky. Ještě před vyhlášením vítězů se konala dražba výtvarných děl. Výnos je určen na podporu dětí v Čalantice. Celkově se během dražby vybralo 2080 Kč. Tato finanční podpora poputuje v duchu tématu letošní Múzičky dětem, které neměly tolik štěstí v životě.

Všichni se jistě už teď těší na příští rok, kdy se opět sejdou na prknech, která znamenají Múzičku.

 

Další fotografie z Múzičky.


 Sdílet článek na:
redakce - AIS 1. prosince 2016 Pathfinder