<< >>

(Lipník nad Bečvou)
Kvalitní nahrávky hudebních doprovodů k společným písním zpívaným při bohoslužbách ve sborech církve adventistů v České a Slovenské republice jsou volně ke stažení na internetu. Vytvořil je a k volnému použití poskytl hudebník Petr Repáč z Lipníku nad Bečvou. Ke všem čtyřem stovkám písní z aktuálně nejpoužívanějších zpěvníků Zpívejme Hospodinu a Spievajme Hospodinovi jsou tak k dispozici
– v instrumentální verzi
(ke stažení zde)
– v češtině i se zpěvem Miroslava Königa a Ľudovíta Vladára
(ke stažení zde)


 Sdílet článek na:
redakce - AIS 23. února 2014 Nezařazené

8 komentářů na Hudební doprovody k bohoslužebným písním ke stažení

 1. Pavlína napsal:

  Písně jsou nazpívané nádherně, nejde slovy vyjádřit, je z toho cítit profesionalita a zkušenost. Dlouho mě tak nic neoslovilo jako tyto písně a budu si je pravidelně poslouchat, mám z tohoto díla obrovskou radost. Muselo to stát velmi mnoho času i úsilí, ale výsledek stojí zato. Děkuji.

 2. Lydie Lukšíková napsal:

  Milý Petře, Ludo a Mirku, to je ale „dílo!“. Díky Pánu Bohu, že vám dal nadání a díky vám, že jste toto nadání použili ve službách Božího království ! Pepík Bogocz měl zase v plánu dát dohromady nazpívané pohřební písně, ale jeho úsilí i snaha byla přerušena jeho odchodem z tohoto „POZEMSKÉHO BYTÍ“. Ludo, Ty dobře víš o čem je řeč, protože jsem Tě nejednou slyšela na pohřbu zpívat, no a Pepík Bogocz býval mnohokrát v nelehké situaci, když teprve na pohřbu dával dohromady zpěváky. Nevím, jak to měl Pepík namyšleno, ale jistě to měl namyšleno dobře, protože svou práci na „VINICI BOŽÍ“, nadřazoval nad dočasné pozemské výhody. Nikdy nezapomenu na jeho poslední akci ke 100letém jubileu v Karviné. Myslím si, že by jste mohli jeho úsilí a snahu dokončit vy ? ? ? Zkopírovala jsem vám svůj příspěvek ze sborových stránek v Karviné:

  Lydie Lukšíková Příspěvek dne 5.6.2011 (11:02)
  Jedno přísloví říká :“Kdo chce zapálit? Musí sám hořet!“ Na slavnostním shromáždění ke stému výročí založení sboru Karviná, byla ta vroucí láska k BOŽÍ PRAVDĚ zřetelná, jak u organizátorů, pořadatelů, účinkujících, tak i u nás posluchačů. Nejsilnější zážitek ve svém srdci jsem si ze společného slavnostního shromáždění ve svém srdci odnesla, ze “ ZPÍVANÉHO VYZNÁNÍ VÍRY, VE TŘECH SBOROVÝCH PÍSNÍ“, které dirigoval bratr Pepík Bogocz. Nemám žádnou kvalifikaci ani oprávnění, abych mohla včerejší program nějak hodnotit. Mohla jsem jenom to slavnostní shromáždění prožívat! ! ! Ta první píseň mě oslovila tak, že i když se s lodičkou své víry, dostaneme do rozbouřených vod oceánů, tak se vždycky najde důvod, proč máme SVÉHO PÁNA BOHA CHVÁLIT A PROČ MU MÁME DĚKOVAT ! V druhé písni Nabucco, byla vyjádřena TA NAŠE NEJKRÁSNĚJŠÍ NADĚJE, že nastalo konečné vysvobození a vyvázání nás pozemšťanů, ZE SATANOVA OTROCTVÍ ! ! ! Jan. 1, 9.:“Tento byl to pravé Světlo osvěcující každého člověka přicházejícího na svět“…… V písni : „KRÁČEJÍCE DO KANÁNU“, na pódiu zpíval asi osmdesáti členný pěvecký sbor. Pepík Bogocz se ale jako dirigent otočil k nám, odhaduji, že asi tak k tisícovce účastníků konference a začal dirigovat píseň :“ KRÁČEJÍCE DO KANÁNU“, kde jsme všichni přítomní svým zpěvem vyznali svou víru i naději, že víme jak a s kým, my pozemšťané bezpečně a jistě projdeme, v tom nejistém a neklidném světě, to naše přebývání na této zemi ! ! !

 3. Radovan Loder napsal:

  Rad bych podekoval za zpracovani a nazpivani. Muselo to dat spoustu prace. Klobouk dolu.

  • Radovan Loder napsal:

   Mohu poprosit o kontakt na Petra Repáče, rad bych jej o neco pozadal. Dekuji. Radek Loder

 4. JaPan napsal:

  Je opravdu velmi záslužným skutkem, že někdo byl schopen zpracovat takové množství písní tímto způsobem. Nevím ovšem, co je to za zvuk, či rejstřík, který je volený pro hlavní melodii. Ten je natolik na poslech nepříjemný, že jsou ty písně někdy skoro neposlouchatelné. Taktéž je tam přidáno ještě spoustu zbytečných rejstříků na dohru, předehru apod.

  • Andrea napsal:

   Vážený JanPAn to jste za tu chvíli stihl poslechnout celých 400 písni?? já mám naopak jiné zkušenosti z malého sboru kde většinu členů tvoří starší členové a při bohoslužbách jim nemá kdo hrát tak právě tyhle doprovody už roky slouží. A co vím používají to i jiné sbory kde mají stejný problém s hudebníky. Je velmi jednoduché kritizovat ale složitější něco vytvořit aby se to líbilo všem. A pokud máte doprovody celého zpěvníku, které jste sám vytvořil v lepším provedení můžete nabídnout ráda si je poslechnu. Hezký večer

   • Karel T. napsal:

    Tady se nikdy nesmí vyjádřit jiný názor než souhlasný. To jsme to teda dopracovali.

    • Andrea napsal:

     každý má právo vyjadřit svůj názor ja jsem to taky udělala a psala jsem jenom z vlastní zkušenosti…ale taky na druhé straně vím kolik to dá práce něco takového vytvořit..