<< >>

České sdružení sborů Církve adventistů sedmého dne ve spolupráci se sborem této církve v Praze 6 – Sedleci zve zájemce v neděli 13.9. na školení „Jak připravit sociální projekt a požádat o grant“. Cílem setkání je naučit účastníky teoreticky a prakticky zpracovat vlastní sociální projekt tak, aby se mohl stát podkladem žádosti o grant, a to buď v grantovém řízení vyhlašovaném sdružením sborů, nadacemi, státní správou či samosprávou. Školit budou zkušené projektové manažerky a koordinátorky sociálních aktivit. „Těším se na setkání a předávání zkušeností se všemi, kteří mají chuť sloužit lidem. Práci pro společnost vnímám jako důležitou součást činnosti a smyslu církve“, uvedl Petr Kafka (na snímku), předseda grantové komise Českého sdružení sborů Církve adventistů sedmého dne.

Školení se uskuteční od 9:30 hodin v budově sboru v Praze 6 – Sedleci, Roztocké ulici 5. Podrobnosti jsou pozvánce ke stažení dole. České sdružení sborů církve adventistů v tomto roce podpořilo 14 sociálních projektů celkovou částkou 750 tisíc korun z financí, které získalo z majetkového vyrovnání státu s církvemi. Také díky této dotaci se daří realizovat rodinné komunitní centrum sboru církve adventistů Horizont v Chomutově, Mateřský klub Rybička sboru v Praze – Sedlci, pomoc seniorům Archa sboru Praha – Smíchov, domácí sociální péči o seniory sboru Sokolov, Komunitní centrum Petrklíč sboru Česká Třebová, Komunitní centrum Generace v Liberci a připravuje se péče o seniory sboru Praha – Strašnice.

Dalšími příjemci dotace jsou dobrovolnická centra adventistické humanitární organizace ADRA v Chomutově, Českých Budějovicích, České Lípě, Plzni a jeho budoucí pobočka v Příbrami. Posledními podpořenými jsou aktivity „Přivlastni si babičku a dědu“ a „Adoptuj si tetu“ občanského sdružení Posálios v Ledči nad Sázavou. Grantové řízení Českého sdružení bude vyhlášeno 5.10. na www.ceskesdruzeni.cz

Školení ČS – září 2015


 Sdílet článek na: