<< >>

Jak je z informací o výročích sborů i z historie naší církve patrné, vstoupili jsme na několika místech naší země do období neuvěřitelných trojciferných jubileí. Také my bychom se chtěli podělit a současně pozvat všechny spřízněné osoby na radostnou jubilejní událost, jež se dotýká našeho sboru v Krnově, který v letošním roce slaví 101 let své existence.

Sbor v Krnově zažil několik náročných období ve střídání politických režimů. Přesto Pán Bůh ze své milosti a prozřetelnosti ponechal tuto „misijní stanici“, aby i dnes mohla sloužit dobrou zprávou o Ježíši Kristu. My, kteří píšeme historickou epizodu sboru v přítomném čase, jsme za to vděčni. Mimo jiné i proto, že se mohly tomuto společenství narodit dvě „děti“, které teprve v nedávné době samy vstoupily do období „dospělosti“ – sbory Bruntál a Vrbno pod Pradědem.

Chceme tak využít čas slavnostní bohoslužby ke vzpomínání na ty, kteří už tady s námi nejsou i na milníky, které rozhodovaly o budoucnosti sboru. Nicméně, jak napovídá motto bohoslužby a netradiční číslovka, i tento výjimečný čas chceme spojit s pohledem do budoucnosti a ptát se, jak můžeme být opravdovými následovníky Ježíše Krista v tomto období světových dějin. Současně si také chceme říct, pojmenovat či snad učinit rozhodnutí, jak být zodpovědnými občany, jež chtějí přinášet lidem tohoto krásného města a okolí hodnoty, které společnost naší doby potřebuje.

Rádi uvidíme všechny, kteří mají nějaký vztah ke sboru v Krnově, nebo jsou jakýmkoliv způsobem spjati s jeho již vzpomínanými „dětmi“.

Pokud se rozhodnete přijet na jubileum, sdělte nám to prosím na e-mailovou adresu: pastorvsech@seznam.cz.

Všem, kteří by rádi přijeli, ale nedovolí jim to již nemoc nebo sborové povinnosti, přejeme Boží požehnání i na místech, kde se budete v danou sobotu právě nacházet.

Za sbor Krnov Richard Medřický, kazatel

 


 Sdílet článek na:
AIS 15. května 2018 Ze života sborů