<< >>

Dětem začíná škola, ale mnoho z nich bude vzpomínat na prázdniny a letní tábory. O letních prázdninách 2015, tedy během měsíce července a srpna, se pod záštitou Klubu Pathfinder v České a Slovenské republice konalo celkem 26 letních táborů, které trvaly většinou jeden týden, některé dva týdny. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty kratší a počtem účastníků menší tábory.

Letními tábory vrcholí celoroční činnost a práce s dětmi v rámci oddílů po celé České a Slovenské republice. Během letních dní si děti mohou na táborech vyzkoušet různé workshopy, tedy rukodělné a jiné kreativní činnosti, učit se nebojácnosti při nočních hlídkách, zapojit se do přípravy večerních ohňů a účastnit se rozmanitých programů a her, které jsou pro ně připraveny. Každý tábor se nese v duchu nějakého tématu nebo myšlenky, ať už na motivy biblických příběhů, slavných osobností nebo zajímavých příběhů z historie.

letní tábory 2015

Za letními tábory stojí mnoho hodin příprav a úsilí všech vedoucích a rádců, kteří s dětmi pracují. Na konci každého tábora je v jejich očích vidět únava, ale i dobrý pocit z toho, že s dětmi prožili nádherné chvíle a doprovázeli je kousek cesty za dobrodružstvím, poznáním a vírou. Další aktivity, kterých se mohou děti zúčastnit i během školního roku, naleznete na českých a slovenských stránkách Klubu Pathfinder.

 


 Sdílet článek na:
redakce - AIS 31. srpna 2015 Pathfinder, Ze života církve, Životní styl