<< >>

OSTRAVA – Oblíbená ostravská akce, na níž si už přes tři desetiletí adventističtí mládežníci nacházejí cestu, začne tento pátek. Pořadatelé Míráku pojali letošní program více jako bohoslužbu a událost by tak měla především oslavit našeho nebeského Krále. Mimoto na návštěvníky čeká několik novinek.

Mírák slaví úctyhodných pětatřicet let. Půlkulaté výročí započne v pátek 18. října 2019 v 19 hodin na půdě auly VŠB – Technické univerzity Ostrava dopředu avizovanou novinkou. Tou je muzikál nazvaný Jsem tu s tebou, který si pod svá křídla vzali zkušení muzikanti a herci z kapely Only His. Představení bude reflektovat životy současných křesťanů, v nichž se najde i mnoho diváků. Proto je také páteční program přístupný nejen mládežníkům, ale i všem dalším věkovým kategoriím.

Sobotní část bude pokračovat od 10 hodin. “Na minulých Mírácích jsme se zaměřovali na konkrétní problém nebo téma, které se týká života křesťana. Ať už šlo o naše bolesti a trápení nebo třeba o to, co neděláme v našich životech úplně dobře,” připomínají organizátoři, kteří se rozhodli, že nadcházející ročník pojmou odlišně. “Připadá nám, že se mezi mladými, ale i v dnešni církvi obecně, mluví málo o Bohu. O tom, jaký je,” pokračují. Bohoslužba tak nese podtitul Nepopsatelný.

Zvoleného tématu se poprvé v historii Míráku neuchopí hlavní řečník, ale řečnice. Tou je Silva Slavíková, jež se ve svém životě snaží neustále hledat přítomnost Boha i Jeho vůli. Kromě ní se před mládežníky postaví i chválíci kapely, vedoucí pěti seminářů a další vystupující. “Program kupříkladu nabídne postřehy deseti mladých lidí, kteří se budou snažit Hospodina ukázat ze svého úhlu pohledu skrze některé z Jeho vlastností,” uvádí pořadatelský tým.

Na závěr dodává ještě perličku: “Jako správní členové klubu Pathfinder, pod nímž je událost každoročně pořádaná, se ukáží účastníci třicátého páteho ročníku Míráku i díky ekologickým vychytávkám, které jsme připravili a návštěvníci akce si je budou moci odnést domů jako dárek.”

 

Za organizační tým Filip Muroň

 
 

Související články:

Pozvání na muzikál Jsem tu s tebou


 Sdílet článek na:
redakce - AIS 16. října 2019 Ze života církve