<< >>

Bude to už rok, co se skupině adventistů v Břeclavi zrodila v hlavě myšlenka přetvořit starý karavan v kapli na cestách – modlitební karavan. Co je možné si pod tím představit? K čemu má sloužit? Původně obytný karavan byl předělán na pojízdnou modlitební místnost. Cílem bylo nejen přijít s něčím novým, ale hlavně přinášet modlitby přímo do ulic měst.

Je pravdou, že rekonstrukce karavanu nebyla jednoduchá. Už jen samotná demolice dala zabrat, jelikož se jednalo o kvalitní německý výrobek… Avšak díky Boží pomoci a ochotě mnoha kamarádů bylo dílo dokončeno a karavan vyrazil na svoji první modlitební pouť – na festival UNITED do Vsetína.

 

 

Během festivalu stáli u karavanu vždy modlitebníci, kteří zde byli připraveni vyslechnout, povzbudit a nabídnout společnou modlitbu každému, kdo o ni projevil zájem – ať už účastníkům festivalu nebo komukoliv, kdo právě procházel kolem.

Karavan byl umístěn mezi domem kultury a kinem Vatra tak, že jej nebylo možné přehlédnout. A opravdu budil zájem – lidé z města si jej všímali a zvědavě nakukovali dovnitř. Karavan byl po většinu času plně využit k modlitbám.

Karavan by ovšem měl sloužit nejen na křesťanských festivalech, ale také na různých akcích a koncertech v různých městech.

Organizátoři chtějí poděkovat všem, kteří svůj volný čas vložili do tohoto díla a zároveň karavan nabízí k použití sborům a církvím, které tento projekt zaujal.

Více informací je možné získat na emailové adrese: info@modlitby24-7.cz

Jaroslav Činčala

 

Fotografie modlitebního karavanu.


 Sdílet článek na:
redakce - AIS 22. září 2017 Ze života sborů