<< >>

Ohlédnutí za unijní Múzičkou 2014.

V sobotu 6. 12. se v Ostravě sešly děti, které oslavují Boha tím, čím je on sám obdaroval. Nastalo velké finále – unijní Múzička 2014, tedy soutěžní přehlídka dětí v umělecké oblasti.

V sále se setmělo, hlasy utichly a na pódiu zněly biblické verše o Stvoření světa. Když Bůh tvořil, vložil do svého díla spoustu energie, úžasných nápadů, věnoval se detailům – nic nepodcenil, nic nezanedbal. A se stejnou chutí se děti pustily i do oslavy Boha prostřednictvím písní, básní, tance, dramatu, kresby a hudby – vložily do přípravy spoustu energie, obohatily své vystoupení novými nápady a snažily se nic nepodcenit.

Zaznělo úvodní slovo z úst Lukáše Jurečka, na pódium nastoupili moderátoři Renata a Richard a pro úplnost už stačí představit ty, kteří se ujmou toho nejtěžšího úkolu, tady porotu. Tu tvořili za české sdružení Zbyšek Jonczy, za moravskoslezské sdružení Věra Gajdošíková a za slovenské sdružení Karla Urbánková. A abychom nezapomněli, je tu ještě jeden speciální host. Daniel, sám osobně…tak trochu v podání Marka Miškeje. Ten nám v několika vstupech představil život Daniele, který nikdy nezůstal sám, protože vždy s ním byl Bůh. A to, že i s námi je Bůh při všech naších činnostech nám předvedly v krátkých scénkách děti z Ostravy – Radvanic.

A teď k naším soutěžícím talentům. Každé přednesené číslo by stálo za zmínku. Představit vám obsah každého příspěvku, představit vám osobnost každého interpreta, zmínit se o tom, jak se to či ono líbilo publiku a porotě, napsat, jak jsme se s jakým příspěvkem zasmáli, zamysleli, ztišili… Všichni, kteří Múzičku viděli na živo a nebo i třeba v internetovém přenosu vám jistě potvrdí, že všechno bylo moc krásně předneseno. Mohli jsme se podívat do Egypta za Josefem, taky snít o Nové zemi, vyznat se ze svých hříchů, pochopit, co zmůže upřimná modlitba, taky si říct, že Boha nelze uplatit, pochopit, že pomsta se nevyplácí nebo poznat, kdo je náš bližní…

Dříve než nám porota oznámila své závěry, mohli jsme shlédnout muzikál třinecké mládeže Miss Persia. Celodenní maratón písní, scének a jiných uměleckých přednesů se nachýlil ke konci. Stačí už jen poděkovat Bohu za jeho přítomnost a také všem, kteří se na této akci podíleli, ať už jako soutěžící nebo organizátoři, pořadatelé či pomocníci s jídlem a ubytováním. Už teď se těšíme na příští společnou akci!

Videozáznam této akce si můžete prohlédnout po kliknutí  >> ZDE <<


 Sdílet článek na:
redakce - AIS 24. prosince 2014 Ze života církve, Ze života sborů