<< >>

V sobotu 21. října, během slavnostní bohoslužby v sále Kulturního domu Rybníček v Opavě, byli ordinováni kazatelé Richard Medřický a Radek Kantor.

Jsme vděčni našemu Bohu za požehnanou atmosféru i členům místních sborů za přípravu průběhu celé bohoslužby. Kromě sobotní školy, kázání z Božího slova dopoledne i odpoledne provázely celou bohoslužbu krásné písně a hudební čísla. V odpolední části bohoslužby, za přítomnosti vedoucích představitelů církve a dalších ordinovaných kazatelů, byli Richard Medřický a Radek Kantor modlitbou a vzkládáním rukou odděleni k plné kazatelské službě. V závěrečném proslovu pak nově ordinovaní kazatelé vyjádřili vděčnost Bohu za kazatelské povolání i dosavadní vedení v životě.

 

 

Richard Medřický pochází ze sboru Zlín. Nejprve působil jako kazatel v nástupní praxi ve sborech Český Těšín a Komorní Lhotka. Po skončení nástupní praxe v roce 2012 zde pokračoval jako odpovědný kazatel. Mezitím, v letech 2011–2012, působil jako odpovědný kazatel sboru Dětmarovice. Od roku 2015 je odpovědným kazatelem sborů Krnov, Bruntál a Vrbno pod Pradědem.

Radek Kantor pochází se sboru Jablunkov-Návsí. Nejprve působil jako kazatel v nástupní praxi ve sborech Nový Jičín, Kopřivnice a Suchdol nad Odrou. Po skončení nástupní praxe zde krátkou dobu působil také jako odpovědný kazatel. Od roku 2014 je odpovědným kazatelem sborů Opava a Horní Benešov. V letošním roce převzal ještě odpovědnost za sbor Ostrava – Mariánské Hory.

Oběma bratrům kazatelům i jejich rodinám přejeme Boží vedení a zmocnění v kazatelské službě a také radost a naplnění z tohoto povolání.

Daniel Dobeš, tajemník Moravskoslezského sdružení


 Sdílet článek na:
redakce - AIS 6. listopadu 2017 Ze života církve