<< >>

V pondělí 20.7. začínají v Ostravě veřejné osvětové akce Dny zdraví a Dotkni se nebe pořádané celosvětovou iniciativou mladých adventistů Youth for Jesus (Mladí pro Ježíše). Zájemci se na nich mohou nechat bezplatně vyšetřit a dozvědět se řadu praktických informací pro svůj život o prevenci tak zvaných civilizačních nemocí a zdravém životním stylu v dětství i dospělosti, a to v Parku Nová Karolina, Domě kultury Akord, Komenského sadech, Radvanicích, Porubě a v Hotelovém domě Hlubina. O současném křesťanství jako cestě k duchovnějšímu a důstojnějšímu životu promluví kazatel s velmi pohnutým životním příběhem Kornelius Novak a významný český podnikatel Radim Passer v prostorách restaurace GTH v Parku Nová Karolina. Večery na duchovní témata o Bibli, Bohu či morálních zásadách pořádají na různých místech města i křesťanští studenti. V Domě kultury Akord v Ostravě-Zábřehu se od úterý 21.7. koná unikátní putovní výstava „Bible včera, dnes a zítra“.

Na Dnech zdraví budou lidem k dispozici odborníci a dobrovolníci, kteří jim na přání bezplatně změří krevní tlak, tělesný, podkožní i viscerální tuk, kosterní svalovinu, BMI, hmotnost i výšku. Zároveň bude možné si otestovat svůj životní styl nebo vyzkoušet masáž. Odborníci budou zároveň poskytovat i individuální poradenství. Duchovní přednášky Kornelia Novaka budou probíhat od 20.7. do 14.8. vždy od 19 hodin v prostorách restaurace GTH v Nová Karolina Park. Životní příběh Radima Passera, významného developera a autora knih o etice v podnikání, si tu pod názvem „Byznys a víra“ budou zájemci moci vyslechnout 9.8. od 19 hodin. Budou zde k dostání i knihy obou osobností, které čtenářům podepíší při autogramiádách.

Besedy „Dotkni se nebe“ připravované studenty, budou hledat odpovědi na otázky smyslu víry v Boha, čím je Bible výjimečná mezi jinými duchovními učeními, jaký význam mají dnes její morální zásady a podobně. Tyto večery budou od 20.7. do 14.8. každé pondělí až pátek od 19 hodin na více místech. Jsou určeny pro všechny generace.

Od úterý 21.7. se bude v Domě kultury Akord v Ostravě-Zábřehu konat unikátní putovní výstava Biblí pod názvem „Bible včera, dnes a zítra“. Návštěvníci mají možnost zhlédnout více než 300 exponátů v bezmála 80 jazycích včetně původních jazyků Bible hebrejštiny, aramejštiny a řečtiny. Budou zde k vidění vzácné tisky Melantrichovy Bible z let 1549 a 1556, ruční přepis Evangelia podle Marka na cigaretový papírek politického vězně Aloise Pernického z roku 1958, unikátní komentáře a studijní materiály umožňující snadnější pochopení Bible, jejího významu a jejího poselství včetně prorockých předpovědí, audio- a videomateriály. Součástí výstavy je soutěž, nabídka studia biblických témat, diskuze a zodpovězení otázek týkajících se Bible a křesťanství. Slavnostní vernisáž se koná v úterý 21.7. od 17 hodin. Vstup je volný.


 Sdílet článek na:
redakce - AIS 19. července 2015 Inspirace, Nezařazené, Ze života církve, Životní styl