<< >>

Během evropského kongresu mládeže vytvořili mladí adventisté ze 100 000 hřebíků portrét Ježíše, který má rozměry 5 x 3 metry. Pracovali na něm několik dnů v centru Valencie ve Španělsku.

Vytvořit Ježíšův portrét z hřebíků napadlo Rubena Guzmána a Jonatána Contera. Na realizaci se však podílelo mnoho mladých lidí po celou dobu kongresu. Cílem tohoto projektu bylo lidem ve Valencii představit, co pro mladé adventisty znamená Ježíš Kristus. „Myslím, že pro lidi z Valencie je silným zážitkem vidět Kristovu tvář, která je znázorněna tímto netradičním způsobem“, podotkl Contero. Při realizaci portrétu se potkávali místní lidé s mladými adventisty, kazateli, ale měli také možnost si poslechnout několik hudebních vystoupení a vzít si letáky a knihy. „Lidi takové akce zajímají, jsou zvědaví, zastaví se, mluví s námi o tom, co děláme – a to nám dává příležitost mluvit o naší víře“, upřesnila Emily Amzandová z Nizozemska. Nalishhuwa Ikachanová z Velké Británie dodala, že je „velmi důležité vyjít z kostelů a sborů mezi lidi do ulic“.

Organizátoři kongresu předali dokumenty o tomto portrétu Ježíše Krista orgánům Guinnessových světových rekordů k ověření.

 

 

(news.eud.adventist.org; foto: European AYC, Facebook)


 Sdílet článek na:
redakce - AIS 7. srpna 2017 Církev ve světě