<< >>

Společenské centrum Londýnská 30 působící při sboru církve adventistů v Praze na Vinohradech pořádá od úterý 22.3. cyklus večerů otevřených dialogů na základní křesťanská témata Sedm. Původně studentský projekt se otevírá všem zájemcům, kteří mohou přijít přemýšlet a otevřeně hovořit o tématech, která jsou nejen křesťanská, ale vlastně obecně lidská. Začátky jsou vždy v 18 hodin, vstup je volný. Večery bude provázet teolog a kazatel Michal Balcar (na snímku).

Témata sedmi úterních večerů budou 22.3. Bůh, 29.3. Člověk, 5.4. Zlo, 12.4. Víra, 19.4. Odpuštění, 26.4. Církev a 3.5. Smrt a život. Účastníci se budou společně zamýšlet nad tím, zda je v životě možné setkání s transcedentní realitou, kdo jsme, s čím ve svých životech zápasíme, čemu je možné důvěřovat, zda je možné překonat zranění a kde hledat sílu, jestli je k něčemu dobrá církev a zda má smysl žít život navzdory naší vlastní smrtelnosti.

 

sedm

 

Zvolená témata se existenciálně dotýkají každého člověka a zároveň všichni pouze tuší, co znamenají. Jsou jednoduše příliš velká na jediného člověka. Proto besedy nabízejí všem hledat cestu za porozuměním společně. Diskuze na daná témata budou otevřené s tím, že žádný názor není a priori špatný. „Cílem jednotlivých setkání je přiblížit se společně a při vzájemném respektování pravdě, s vědomím, že ji stejně nikdy plně neobsáhneme,“ uvedl Michal Balcar.

Zároveň s besedami je zajištěn zvláštní program i pro děti účastníků.


 Sdílet článek na:
redakce - AIS 15. března 2016 Inspirace, Ze života sborů, Život víry