<< >>

V sobotu 19.3. se od 9.30 hodin v modlitebně Církve adventistů sedmého dne v Praze na Smíchově, Peroutkově ulici, uskuteční osmý ročník setkání mladých lidí Anděl. Letošní ročník, který opět zahajuje týden společných modliteb mládeže v celé církvi, ponese téma „Limity“. Hlavním hostem bude kazatel Vít Vurst. Texty k modlitebním setkáním jsou ke stažení níže.

Dopolední bohoslužbu při setkání Anděl zahájí společné písně pod vedením smíchovské mládeže. Sobotní škola nabídne společné uvažování nad hlavním tématem celé akce. Proč je víra vnímána jako něco, co nás v běžném životě limituje? Osvobozují nás či svazují biblické principy? A proč nám víru církev často prezentuje jako soubor pravidel?  V druhé části dopoledního programu osloví účastníky Vít Vurst, předseda Českého sdružení sborů Církve adventistů sedmého dne.

Odpolední program začne ve 14 hodin a nabídne divadelní představení smíchovské mládeže. Tentokrát půjde o hru od francouzského dramatika Érica-Emmanuele Schmitta s názvem Hotel mezi dvěma světy.  Prostřednictvím mladých divadelníků se účastníci ocitnou v tajemném hotelu – mezi světem živých a mrtvých, kde člověk začíná opravdově žít, když už je téměř pozdě. Druhá půlka odpoledního programu představí životní příběh Johanny Šujanové, bývalé pornoherečky. Jaká je cesta od natáčení oplzlostí k vydání svého života Kristu? Jak se vyrovnat s tím, když překročíme „limity“? Duchovní tečkou odpoledního programu bude krátká promluva Víta Vursta.

Tradiční podvečerní koncert obstará nadějná hudební formace Nenadarmo. Martin, Jordan a Gabriela jsou talentovaná skupina ve stylu  worship, jež klade důraz na originálně zpracované duchovní chvály. „Akustický worship nikdy nezněl lépe,“ zve za pořadatele Martin Žalud a dodává: „Někteří lidé mají za to, že každý z nás má několik andělů. Buď to můžou být andělé z nebes, nebo je to prostě člověk nám nejbližší. Akce Anděl by mohla sloužit k tomu, aby si každý z účastníků našel toho anděla, kterého zrovna potřebuje.“

Internetové stránky akce jsou na adresách www.facebook.com/akceandel a www.akceandel.cz.

MTML 2016 CZ

MTML 2016 SK

 

 


 Sdílet článek na: