<< >>

V minulém měsíci proběhlo v církvi adventistů mnoho akcí a událostí. Vybíráme z nich tři – evangelizační kampaň v Tanzánii a Ugandě, při níž bylo pokřtěno 117 000 nových členů, udělení čestného doktorátu Tedu Wilsonovi v Rumunsku jako ocenění přínosu církve adventistů v této zemi a informace o probíhajícím kongresu mládeže ve Španělsku, kterého se účastní 4000 mladých adventistů.

 

Evropský kongres mládeže

Tento týden probíhá ve Valencii ve Španělsku evropský kongres mládeže (od 1. do 5. srpna), který nese název „Cesta“. Na akci přijelo 4000 mladých adventistů. Připraveno je pro ně více než 60 různých seminářů, přednášek, skupinek studia Bible a workshopů.

Zlatko Musija, vedoucí oddělení mládeže v Transevropské divizi, připomíná, že setkání se svými vrstevníky je pro mnoho mladých adventistů nezapomenutelným momentem v jejich duchovním životě. „Kongres mládeže je časem, kdy se mladí lidé orientují na Boha a jsou povzbuzováni, aby s ním prohlubovali vztah a zapojili se do jeho služby. Na tomto kongresu je mnoho inspirativních osobností, které mohou mladým lidem srozumitelným způsobem představit různé praktické aspekty jejich víry.“

Více informací o dění na kongresu je možné najít na webové či facebookové stránce.

 

 

Prestižní univerzita v Rumunsku ocenila roli adventistů

Polytechnická univerzita v Bukurešti předala v polovině července čestný doktorát předsedovi Generální konference Tedu Wilsonovi jako ocenění vlivu a přínosu církve adventistů v této východoevropské zemi. Na ceremoniálu poděkoval rektor univerzity Mihnea Costoiu církvi adventistů za zlepšování kvality života jak v Rumunsku, tak po celém světě. Ocenil zvláště přínos adventistického vzdělávání.

Rumunsko má přibližně 20 milionů obyvatel, adventistů je zde 70 tisíc – nejvíce z evropských zemí.

 

 

Evangelizační akce v Tanzánii a Ugandě vyústila ve 117 000 křtů

V druhé polovině června působilo 24 000 evangelistů – většinou laiků – na 8000 místech v Tanzánii a Ugandě. Přednášky provázely akce, na nichž mohli být lidé bezplatně lékařsky ošetřeni. Současně probíhalo také mnoho dalších aktivit, které se týkaly praktické pomoci lidem.

V současnosti je v Tanzánii přibližně 600 000 členů církve adventistů a v Ugandě 330 000.

Podobná evangelizační akce probíhala v květnu 2016 ve Rwandě, kde bylo pokřtěno 110 000 lidí. Tato evangelizace se také stala vzorem pro misijní kampaně na dalších místech ve východní a střední Africe.

Blasious Rugori, předseda Středoafrické divize církve adventistů, vyznává: „Vypadá to, že jsme na dobré cestě. Bůh zde činí něco úžasného. Je krásné vidět tisíce pokřtěných lidí, ale také tvrdou práci mnoha kazatelů a laiků, kteří sdílejí dobrou zprávu o Kristu a jeho brzkém příchodu“.

 

 

(Zdroje: eud.adventist.org; news.adventist.org; foto: A. McChesney, Adventist Mission; East-Central Africa Division)


 Sdílet článek na:
redakce - AIS 3. srpna 2017 Církev ve světě