<< >>

Berounský řezbář Antonín Vrňata se během minulého roku dostal k zajímavému kmeni stromu. Výsledkem několikaměsíční práce je třímetrový objekt, který znázorňuje sochu z 2. kapitoly knihy Daniel. V minulosti už vytvořil dílo, které má znázorňovat volání tří andělů z knihy Zjevení.

Obě tato díla byla poslední půlrok v muzeu v nedaleké obci. „Chtěl bych, aby sochy mohly být používány v rámci evangelizace. Už když jsem na soše pracoval, měl jsem ji postavenou u plotu. A když kolem chodili lidé, tak se vyptávali, co to dělám. A já jsem mohl těmto lidem představit evangelium,“ vypráví Antonín Vrňata. „Pak jsme jednou byli ještě s jedním bratrem v muzeu, kde jsme se domluvili, že zde obě sochy mohou stát. Vytvořil jsem k nim i materiál, v němž je popisováno, o co se jedná.“

 

 

Antonín Vrňata je ochoten zapůjčit obě sochy k evangelizačním účelům. Pokud byste o ně měli zájem, kontaktujte berounského kazatele Zdeňka Martaska. „Má to však jeden problém. Ta větší socha má odhadem 300 kilogramů. Je tedy potřeba dobře promyslet dopravu,“ doplňuje Antonín Vrňata.

 


 Sdílet článek na:
AIS 1. června 2018 Nezařazené