<< >>

A to je to svědectví: Bůh nám dal věčný život, a ten život je v jeho Synu. Kdo má Syna, má život; kdo nemá Syna Božího, nemá život. Toto píšu vám, kteří věříte ve jméno Syna Božího, abyste věděli, že máte věčný život. 1. Janův 5‚11–13

Text neříká, že nám Bůh jednoho dne dá věčný život, že jej jednou možná dostanu a do té doby musím žít v napětí, jestli ano, anebo ne. Jan píše, že Bůh nám dal věčný život, že už ho mám – anebo nemám.
V jedné bajce káže houser husám: „Husy, vy nejste obyčejné husy, vy jste divoké husy. A já vám říkám, že můžete létat.“ A husy souhlasně: „Ga, ga, ga.“ Houser: „Dnes vám říkám, že můžete zabrat křídly a letět, dívat se na zem z výšky, vznést se až nad mraky… Už dnes, už dnes můžete létat.“ A husy: „Ga, ga, ga.“ Houser ještě chvíli kázal, ale všechny husy se po jeho kázání zase odkolébaly na svých nožkách domů.
Jan píše: „Mᚬli Krista, máš život věčný!“ A já se pohrouženě odeberu do dnešního dne? Ne! Dnes chci létat! Ježíš mi dnes říká: „Přijal jsi mě, a proto chci, abys věděl, že máš život věčný.“ Už dnes vím, že mám život věčný a nikdo mě o něj nepřipraví. Mít Krista na své straně a mít život věčný, to je důvod k tomu, abych dnešní den „lítal v oblacích“.

Děkuji Ti za dar společenství s Ježíšem a za dar věčného života.

Tomáš Harastej

...na Tebe s důvěrou čekáme! 10. ledna 2020 Zamyšlení