<< >>

Máme v něho pevnou důvěru, že nás slyší, kdykoliv o něco požádáme ve shodě s jeho vůlí. A víme-li, že nás slyší, kdykoliv o něco žádáme, pak také víme, že to, co máme, jsme dostali od něho. 1. Janův 5‚14.15

Mezi fanoušky superhrdinů se dlouho vede spor o to, který z nich je vlastně nejsilnější. Pro mne to není nijak složité, největší superhrdina je jasně Superman. Nejenže je neprůstřelný, má nadlidskou sílu, umí létat, má laserový i rentgenový pohled, ale také slyší na neuvěřitelnou dálku. Nevím, jak to dělá, že slyší jenom to, co potřebuje, ale umí to. A když slyší, tak okamžitě jedná a pomáhá, kde je třeba.
S Hospodinem je to přesně tak. Jen na rozdíl od Supermana, který zachraňuje jen na jednom místě a jen ve filmu, slyší všechny a dokáže na všechny reagovat. Jen někdy reaguje jinak, než chceme, a někdy možná nereaguje vůbec. Ale to neznamená, že neslyší.
Slyší nejen naše slova, ale i naše srdce a dává nám to, co je pro nás nejlepší. To se vždy nemusí shodovat s tím, co za nejlepší považujeme my. Proto Hospodinovo vyslyšení přijímáme vírou.

Pane, vyslyš naše prosby a podle své vůle nám dej to, co je nejlepší pro naše srdce.

Michal Balcar

...na Tebe s důvěrou čekáme! 25. ledna 2020 Zamyšlení