<< >>

Na slavnostní bohoslužbě v závěru 60. zasedání Generální konference (GK) Církve adventistů sedmého dne v americkém San Antoniu v sobotu 11.7. vystoupila před 70 tisíci shromážděnými v hale Alamodome starostka San Antonia, města s 1,4 miliony obyvatel, Ivy R. Taylorová (na snímku). V sobotní škole promluvil mimo jiné český lékař a misionář v Bangladéši Milan Moskala. Předseda GK Ted Wilson kázal o rychle se blížícím druhém příchodu Ježíše Krista, odpoledne bylo věnováno celosvětové misii církve a večer přehlídce zúčastněných národů. Páteční ráno patřilo mladým misionářům z iniciativy „Share Him“ včetně českých a slovenských.

Starostka San Antonia Ivy Taylorová poděkovala za bezplatnou medicínskou a zubní péči, kterou zdravotníci církve pokytovali tisícům potřebných občanů města od začátku roku. Účastníci poděkovali aplausem městu za velmi vřelé přijetí. Starostka uvedla, že San Antonio ještě nikdy nezažilo tak velké a tak dlouhé setkání. Město vyškolilo a poskytlo pro jeho organizaci 200 průvodců, kteří doprovázeli hosty z celého světa z letiště do hotelů a restaurací, které upravily své jídelníčky podle adventisty zachovávaných biblických zásad, a zvlášť vyčleněné policejní jednotky se staraly o jejich bezpečí. Místní tisk spočítal přínos akce pro ekonomiku města na 41 milionů dolarů.

 

gk

 

Program sobotní školy Bible se soustředil na důležitost misie. Promluvili zde různí misionáři z celého světa. Doktor Milan Moskala vyprávěl příběh o ochrnutém muži ze svého působiště v Bangladéši, kterého Bůh uzdravil po modlitbě. Tyto prezentace popisovaly, jak nás Bůh povolává k vyjití z blahobytu, k navazování nových přátelství s přehlíženými lidmi a následování Ducha k dalekosáhlým změnám v našich životech. Znovuzvolený předseda GK Ted Wilson ve svém kázání promluvil o Božím plánu pro spásu každého člověka a brzkém druhém příchodu Ježíše Krista. „Často očekáváme různé věci, ale Bůh má jiné plány. Stejně jako měl takový pro Mojžíše, má je i pro tebe a pro mne. Obrazně řečeno, chce nás převést přes řeku Jordán do zaslíbené země. Následuj Ho, neustupuj!“

 

gk 2

 

Odpoledne následovaly informace o růstu církve, která již celosvětově přesáhla 18,5 milionu členů a v současnosti patří mezi nejrychleji rostoucí křesťanská společenství na světě. Hudbou a zpěvem přítomné potěšil mimo jiné španělsky zpívající dětský sbor. Prostřednictvím krátkých filmů se účastníci seznámili s řadou misijních iniciativ církve ve světě. Jako nejúčinnější forma růstu církve se dnes podle nich jeví zakládání nových sborů, většinou společně se zdravými restauracemi, obchody, sociálními a zdravotními službami a s programy otevřenými veřejnosti po celý týden. Například v irském Dublinu vznikly celé nové sbory církve díky příchodu imigrantů. Sestra Wangová z Číny se podělila o svůj příběh s ostrovem, kam se přestěhovala, a nežil na něm žádný adventista. Postupně zde založiola deset sborů. „Soustředím se na mladé a potřebné lidi a zvu je k sobě domů. Otevírám s nimi Bibli a společně ji studujeme,“ vyprávěla. Do církve tam takto bylo pokřtěno už více něž 500 lidí.

 

gk cz

 

Představen byl také filmový režisér Martin Doblmeier známý svými celovečerními dokumenty o zdravotní misii adventistů. Brad Thorp z celosvětového adventistického rádia AWR informoval o již 11 milionech posluchačů rádia. Nejoblíbenější jsou nyní jeho programy v čínštině a arabštině. Přítomní se dozvěděli o 9 nových stanicích v Africe, Jihovýchodní Asii, Severovýchodní Asii, Japonsku, dvou pro oblasti jižního Pacifiku a nových internetových programech pro neslyšící. Prezentována byla i činnost skautského Klubu Pathfinder a celosvětové služby mládeži. Večer následovala tradiční přehlídka zúčastněných národů s jejich vlajkami a kroji spojená s programem, který provedl účastníky historií adventistické misie tak, jak postupovala do jednotlivých představovaných zemí.

V pátek se předseda GK Ted Wilson setkal s více než 200 mladými evangelisty, kteří přijeli do San Antonia přímo ze série misijních akcí pro veřejnost „Share Him“ v jižním Mexiku. Poděkoval jim za jejich obětavou službu Bohu a lidem. Mezi nimi byli i mladí adventisté ze Slovenska a Česka.

 

 


 Sdílet článek na:
redakce - AIS 13. července 2015 Církev ve světě, Ze života církve