<< >>

Delegáti celosvětové Generální konference (GK) církve adventistů konané v těchto dnech v americkém San Antoniu zvolili na dalších pět let dosavadního předsedu GK Teda Wilsona, redukovali a částečně obměnili tým místopředsedů (na snímku dole s partnery). Namísto dlouholetých devíti jich nyní bude šest. Novými místopředsedy jsou Guillermo E. Biaggi, Thomas L. Lemon a Abner De Los Santos, znovu zvoleni byli Geoffrey G. Mbwana, Ella S. Simmonsová a Artur A. Stele. Novým předsedou Interevropské divize církve pro západní a střední Evropu je devětapadesátiletý Portugalec Mario Brito (na snímku vpravo), který dosud působil jako vedoucí služby kazatelům a kaplanům v této oblasti. “Rád bych sjednotil naše věřící v Evropě k naplnění misie, kterou nás Kristus pověřil,“ uvedl magistr teologie Brito po svém zvolení.

Znovuzvolený předseda GK Wilson chce ve svém druhém volebním období usilovat o větší soustředění církve na Krista a Jeho spravedlnost, věrnost a na zapojení každého člena církve do šíření evangelia a osobního svědectví o Boží spáse. “Velmi silně se zaměříme na misii,” oznámil.

gk mistopredsedove

Místopředsedkyně GK Simmonsová, zvolená již potřetí, uvedla, že změny ve struktuře organizačního vedení církve jsou součástí aktuálního bezprecedentního růstu církve, která má na světě již 18,5 milionu členů. “Potřebujeme od Boha moudrost k poznání, jaké změny jsou v dané době k Jeho slávě,” vysvětlila. “Veškerá misie je ve skutečnosti lokální,” řekl nový místopředseda GK Lemon, který dosud působil jako předseda Středoamerické unie církve. Podle něho by měl být každý sbor církve svou službou tak úzce spojen se společností ve svém místě, aby byl vnímán jako nepostradatelný.

Další nový místopředseda GK Biaggi, dvaašedesátiletý Argentinec, který dosud vedl v Moskvě Euro-Asijskou divizi církve, vyzval k tomu, aby každý člen církve přivedl každý rok ke Kristu alespoň jednoho člověka. “Tím se církev každý rok zdvojnásobí a naplní své poslání,“ řekl doktor Biaggi. Pod jeho vedením církev ve východní Evropě a severní Asii podnikla mnoho evangelizačních akcí ve velkých městech, počet adventistických škol tam vzrostl z 5 na 26 a vznikl teologickýseminář na Ukrajině. Dvaapadesátiletý nový místopředseda GK De Los Santos z Mexika, doktor teologie a dosud místopředseda Interamerické divize, zdůraznil pokoru ve službě druhým: “Myslím, že potřebujeme porozumět nutnosti být pokorný před Bohem a stát před druhými jako jejich služebníci.“

gk


 Sdílet článek na:
redakce - AIS 8. července 2015 Církev ve světě