<< >>

V srpnu se několik našich neslyšících členů a přátel opět účastnilo Biblického týdne Českého sdružení, který se navzdory některým omezujícím opatřením nakonec uskutečnil i letos v centru Immanuel u Ždírce nad Doubravou.

Přednášky během týdne tlumočila do znakového jazyka Jitka Morávková, která je sama neslyšící, ale dokáže také odezírat mluvenou řeč. Zdatně jí při tom ovšem pomáhali naši dobrovolníci Daniela Bísková a Pavel Bušta (oba se učí znakový jazyk a měli tak i unikátní příležitost rozšířit si během Biblického týdne své dovednosti i slovní zásobu ve znakovém jazyku).

Součástí odpoledních programů na Biblickém týdnu byly navíc i každodenní praktické workshopy znakového jazyka. Tlumočení sobotního programu pro větší skupinu neslyšících, která byla na víkendové části přítomna, zajistily sestry Leona Sroková a Noemi Čapková, kterým také patří poděkování za to, že si i na letošním Biblickém týdnu mohli neslyšící naplno užívat sounáležitost se svou velkou církevní rodinou.

Dobrou zprávou pro všechny neslyšící zájemce je mimochodem také to, že se podařilo připravit speciální verzi přednášek Daniela Dudy z loňského Biblického týdne ČS k tématu Velký příběh Bible III s kvalitním tlumočením do českého znakového jazyka. Všechny díly jsou nyní již dostupné v youtube archivu televize HopeTV.


Jitka Morávková

koordinátorka Adventistické služby neslyšícím

redakce - AIS 13. září 2020 Ze života církve