<< >>

Tradiční setkání s názvem „Chlapi sobě“ se uskuteční ve dnech 10. – 12. listopadu 2017 uprostřed křivoklátských lesů na břehu řeky Berounky ve  středisku Šlovice. Tématem nazvaným „sexualita“ provedou účastníky lékař Libor Zámečník a teolog Martin Chadima.

V ryze pánské sestavě se letos pokusíme porušit tabu, které stále ještě v křesťanských kruzích zahaluje tématiku zvanou „sexualita“. V sobotu na dané téma budeme hovořit se zástupcem přednosty pražské urologické kliniky VFN UK Liborem Zámečníkem, renomovaným sexuologem a urologem. V neděli nás problematikou sexuality v historii křesťanství provede populární český teolog a religionista Martin Chadima. Jeho přednáška vyvrcholí návštěvou hradu Krakovec a vyprávěním o sexualitě v reformaci a v pojetí mistra Jana Husa.

Víkendový program začne v pátek v 19:00 večeří a zakončen bude nedělním obědem. Cena za ubytování s plnou penzí se bude pohybovat v rozmezí 1200 až 1500 Kč.

Akce proběhne v nově zrekonstruovaném školícím středisku Šlovice (je umístěno nedaleko Rakovníka, zhruba 60 km od Prahy). Ubytování bude ve dvoulůžkových pokojích. Pro ty, kteří chtějí ušetřit, budou k dispozici levnější čtyř až šestilůžkové pokoje. Chybět nebude ani dobré jídlo, příležitost ke sportovnímu vyžití a relaxace (ve středisku je nová sauna s vířivkou, antukové fotbalové, volejbalové a tenisové hřiště, novotou vonící bowling, půjčovna kol, loděk…). V sobotu odpoledne nás místní mlynář provede svým mlýnem a pochlubí se unikátním elektroskanzenem po svých předcích. V případě vhodného počasí může v sobotu večer dojít i na táborák s opékáním. Večer bude ukončen koncertem písničkáře Pavla Kantora.

Kapacita objektu je veliká, přesto neváhejte a vyplněný formulář odešlete co nejdříve na mailovou adresu: ingrid@pathfinder.cz. Uzávěrka přihlášek bude v pátek 13. října 2017. (Formulář je možné najít na webu Českého sdružení – rubrika Křesťanský domov, Chlapi sobě.) Přihlášeným včas dodáme podrobný program akce a přesný popis cesty.

Věřím, že spolu prožijeme hezké a prospěšné chvíle.

Radek Jonczy

redakce - AIS 6. září 2017 Inspirace