<< >>

Na sobotu 25. 4. připadá v letošním roce již tradiční celosvětový Den adventistické služby lidem se speciálními potřebami. Je tedy čas si opět připomenout, že na každém člověku Bohu opravdu záleží – a to bez ohledu na naše lidské slabosti, nedostatky nebo dokonce různá postižení či znevýhodnění.

Není to pouze jakýsi moderní humanistický a lidskoprávní důraz, co by nás jako křesťany mělo vést k rovnoprávnému přijetí a respektování lidí se speciálními potřebami; samotná Bible totiž představuje v řadě známých příběhů model Bohem inspirovaného přístupu k těmto lidem a ukazuje, že v Hospodinových očích ani člověk s výrazným zdravotním nebo sociálním omezením neztrácí nic na své hodnotě. Právě tuto myšlenku zdůraznil v kázání připraveném pro nadcházející mimořádnou sobotu jeden z našich neslyšících pastorů, Jeff Jordan.

Jsme vděčni, že i v Česko-Slovenské unii naší církve se služba lidem (a lidí) se speciálními potřebami rozvíjí a nachází velmi pozitivní odezvu ve sborech – a především v srdcích mnoha jednotlivců. Díky tomu můžeme i v této nouzové době třeba zprostředkovávat Boží slovo i další online prezentované církevní aktivity pro neslyšící zájemce – v sobotu 25.4. tak mohou sledovat tlumočený přenos z Vojkovic, následující sobotu (2.5.) to bude přenos ze sboru Brno-Střední a 9.5. ze Znojma. Postupně jsou také pravidelně titulkovány videozáznamy každovečerních pořadů “Jsme spolu” vysílané ze sboru Praha-Smíchov.

Kázání pro Den adventistické služby lidem se speciálními potřebami v roce 2020 připravil br. Jeffrey Jordan a stáhnout jej můžete zde.

Josef Slowík

redakce - AIS 22. dubna 2020 Ze života církve