<< >>

Třetí květnový víkend patřil tradiční pathfinderské akci Helfštýn. Více než dvě stovky dětí a necelá stovka vedoucích z celé Moravy a Slezska se vydaly ke Štramberku, aby se zde setkaly a seznámily s osobností “moravského Mojžíše”. Tímto mužem byl Kristián David, rodák z nedaleké Ženklavy. Prostřednictvím vyprávění, krátkých scének i videí mohli účastníci poznat Kristiánův zajímavý život a inspirovat se jeho vztahem k Bohu, kterému oddaně sloužil.

“Před našima očima se z upřímného katolíka stal protestant a později zakladatel města Ochranova, kam se mu podařilo převést řadu pronásledovaných Moravských bratří,” uvedl vedoucí akce a služby církve dětem na Moravě a ve Slezsku Lukáš Jureček.  “Také my jsme si mohli zkusit navrhnout a postavit model Ochranova. Náš hrdina v něm však nezůstal. Rozhodl se nést do světa dobrou zprávu o Bohu. Oslovil tak například obyvatele Grónska, Švýcarska, Holandska či Pobaltí,” dodal. Zážitky z cest provázely děti při plnění různých úkolů v sobotním odpoledni  a noční hře i při nedělní družinové soutěži.

 

 

Navzdory nepříznivé předpovědi počasí mohli účastníci většinu času trávit venku a užívat si krásné přírody v místech, kde příběh Kristiána Davida před několika staletími skutečně začal. “Dík za to patří našemu nebeskému Otci a také všem organizátorům, kteří dětem připravili krásné zážitky,” řekl Lukáš Jureček. Fotky z akce si lze prohlédnout: zde.

redakce - AIS 29. května 2016 Inspirace, Pathfinder, Ze života církve, Život víry