<< >>

Internetová televize HopeTV.cz připravila v rámci probíhajícího Národního týdne manželství a Týdne křesťanského domova tématický program s inspiracemi k rozvoji a prohloubení partnerských vztahů a lásky. Publikacemi a akcemi podporují toto téma i vydavatelství a sbory církve.

Přednášky „Křesťanská rodina“ vysílané každý den od 11.30 a v repríze od 17.30 hodin jsou věnované vztahům mezi partnery, rodiči a dětmi i jejich duchovnímu rozměru. Dotýkají se i bolestného tématu rozvodu. Přednášejí odborníci Pavel Raus, Mojmír Voráč a Jan Dymáček. Dokument „Manželství je umění“ s manželi Jonczyovými, psychologem Jeronýmem Klimešem a hudebníkem Romanem Hampacherem se vysílá v pátek 14.2. od 17 nebo v sobotu 15.2. od 10 hodin. Záznamy z Psychosociální konference na téma „Komunikace v rodině“ jsou na Hopetv.cz k vidění do pátku 14.2. denně od 10.30 hodin. Všechny uvedenépořady jsou k dispozici i v internetovém archivu televize.

Církev adventistů sedmého dne připravila k příležitosti týdne manželství a křesťanského domova podněty ke společným duchovním zamyšlením Rodina a Duch svatý, které jsou ke stažení
Rodina a Duch svatý (česky) Rodina a Duch svätý (slovensky) traktát Srdce má rozum, kterému rozum nerozumí!

Sbory církve pořádají v tomto týdnu také řadu tématických akcí, například v Mladé Boleslavi adventisté uspořádali v Domě kultury koncert nejen pro zamilované s břeclavskou kapelou Šeptem, který zahájil primátor města Adolf Beznoska, a ve svém společenském centru Lávka v Dukelské ulici partnerský seminář s klinickou psycholožkou Lidmilou Pekařovou. V Sokolově adventisté společně s městem a městskou knihovnou pořádají v pátek 14.2. odpolední valentýnskou slavnost na Mostu lásky a večer s recitací milostné poezie ze starozákonní Písně písní s hudebním doprovodem na klasickou kytaru v podání manželů Lindtnerových v sokolovském zámku.

redakce - AIS 12. února 2014 Inspirace

1 názor na HopeTV a církev žijí týdnem manželství a domova

  1. Pavel Přibyl napsal:

    Dovoluji si opravit, že Ing. Beznoska v MB není primátorem, ale náměstkem primátora.