<< >>

V Česku, ale i v dalších zemích, které sužuje virová pandemie, lidé veřejně děkují lékařům, sestřičkám, hasičům, policistům, ale také prodavačům nebo pošťákům či dalším profesím, které zajišťují naši bezpečnost. Určitě si potlesk zaslouží, rád se přidávám k tleskajícím a vyjadřuji svoji vděčnost těmto obětavým lidem.

Navzdory obrovskému úsilí mnoha lidí co nejúčinněji bojovat proti nemoci  a jejímu šíření, co nejvíce lidí ochránit, léčit, denně umírají tisíce lidí, a to často osamocení a v beznaději. Chtěl bych se proto zmínit o velice důležitých profesích, o kterých se u nás tolik nemluví, a ani moc neví. Kaplani a duchovní.

Také kaplani, faráři, kazatelé mají v této době napilno a nemohou si dovolit zůstat doma a čekat, až se situace uklidní. Lidé, a to jak zdraví, tak nemocní, je potřebují víc než kdy jindy. Potřebují slyšet slova povzbuzení, útěchy, naděje, která díky Ježíši Kristu smrtí nekončí. Kaplani se dostávají k nemocným, aby jim dodali odvahu, aby si s nimi povídali, aby se s nimi modlili. Jsou také nablízku jejich rodině a dalším lidem, kteří se strachují o budoucnost svoji, ale i celé planety. Vězeňští kaplani dál jezdí za odsouzenými, kteří se trápí ještě víc tím, že nemohou jejich vlastní vinou být svým manželům, manželkám, dětem, rodičům v této těžké době na blízku.

Rád bych proto poděkoval všem obětavým kaplanům a dalším duchovním a také všem, kteří na nás myslí ve svých modlitbách.

Potřebujeme vás.

Pavel Zvolánek

Vedoucí kaplanského oddělení církve adventistů

redakce - AIS 30. března 2020 Ze života církve