Mládežníci zkoumali, zkoušeli a zjišťovali, „JAK…“

,
P1016046

Církev má mnoho tváří a mladí lidé představují jednu z jejích nejdynamičtějších podob. Přicházejí s novými nápady, s novými otázkami, s potřebou diskutovat, navazovat kontakty, sdílet rodící se víru, ale i vlastní pochyby. K životu mládeže v rámci naší církve patří už tradičně také velké akce, na kterých mají možnost setkat se se svými vrstevníky. Letošní unijní kongres mládeže s názvem KNOWHOW,  Bůh ví…“ byl příležitostí k setkání téměř 300 mladých lidí z celé České i Slovenské republiky. Kongres se uskutečnil v posledním červencovém týdnu ve Strážovicích na Moravě a účastnili se ho také mládežníci z Českého sdružení ve věku 15–30 let.

Téma kongresu bylo zaměřeno na otázku „JAK“ v různých podobách – jak poznat svoji identitu, jak poznat Boha, jak si umět vybrat, jak vytrvat apod. Mládežníci měli možnost prožívat společné ranní a večerní programy, ke kterým patřily chvály s kongresovou kapelou, biblická zamyšlení a modlitby, stejně jako podněty pro práci ve skupinkách. Všichni účastníci byli totiž na začátku akce rozdělení do 33 menších skupinek, v nichž celý týden vždy po skončení hlavního programu diskutovali téma dne a prožívali aktivity, díky kterým se mohli vzájemně lépe poznat. V pondělí, ve středu a ve čtvrtek odpoledne byly připravené semináře na nejrůznější témata (např. mezilidské vztahy a „dělící zdi“ ve společenství, adventisté a lidé s menšinovou sexuální orientací, sourozenecké konstelace, jak žít v pokoji, Bible a peníze), a podobně workshopy – výtvarné, hudební, základy první pomoci a spousta dalších. Organizátoři připravili navíc kongresovou mobilní aplikaci, ve které bylo možné najít kromě podrobného programu a zpěvníku i online nástěnku, kam mládežníci nahrávali v rámci soutěže o nejlepší „meme“ své výtvory.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravách kongresu, stejně jako všem účastníkům, kteří přispěli ke skvělé atmosféře akce.

Fotky a videa z celého týdne můžete sledovat na:

Související

Ms_24_plakat2

Manželská setkání 2024

Máme radost, že i v tomto roce, v termínu 28.7. – 4.8.2024, budeme mít příležitost společně prožít Manželská setkání v malebném prostředí Moravského Toskánska v hotelu Selský dvůr ve Strážovicích (Strážovice 230, GPS: 49,008831 17,04103). Manželská setkání je týdenní edukativně-relaxační setkání pro manželské páry zaměřující se na obnovu, prohloubení a posílení vztahů mezi manžely...
čti dále
Mtm 2024 plakát_page-00012

Modlitební týden mládeže 2024

Letošní modlitební týden mládeže proběhne v termínu 16. – 23. 3. 2024. Přednášky modlitebního týdne nesou název „Modlitba jako způsob života“ a můžete je v české i slovenské verzi najít zde. Chci vás všechny povzbudit a motivovat se v rámci mládeže scházet, společně se ponořit do krásy Boží přítomnosti a hlavně...
čti dále