<< >>

Druhou únorovou sobotu 13. 2. 2016 si členové sboru církve adventistů v Brně na Střední ulici mohli povšimnout lidí v krojích křesťanského skautského Klubu Pathfinder. Což je v tuto roční dobu nezvyklé, vždyť sobota Pathfinderů bývá na podzim, dokonce děti byly zmatené, jestli něco nepromeškaly. Ale ne, pouze vedoucí a rádci Klubu Pathfinder z Moravy a Slezska tu měli výroční bohoslužbu.

Dopoledne byla bohoslužba podobná každé sobotě – po sobotní škole Bible byl pro děti připraven  příběh. Jaroslav “Jerry” Šlosárek se s dětmi podělil o svůj zážitek z návštěvy Kanady, kde jej a jeho přátele Pán Bůh ochránil v divočině před medvědem. Vedoucí Klubu Pathfinder na Moravě a ve Slezsku  Lukáš Jureček pak představil důkladně vizi a působení klubu a následně předal výroční cenu dlouholetému vedoucímu Romanu Kašparovi. Přání se samozřejmě vztahovalo i na jeho ženu Martu, která ho celou dobu v jeho službě podporuje. Oba byli z ceny příjemně překvapení a dojatí. Lukáš Jureček pak s přítomnými otevřel Boží slovo v Bibli, a promluvil o vztahu Šimona Petra k Pánu Ježíši a o přivádění druhých v důvěře k Bohu.

Poté se vedoucí, kteří do Brna přijeli, sešli na společném obědě, promluvili si a pokračovali odpolední částí, kde vedoucí jednotlivých oblastí představili jejich činnost a zkušenosti v uplynulém roce, své starosti a za každou oblast a její potřeby se pak přítomní jednotlivě modlili. Bylo to velmi přínosné odpoledne plné povzbuzení. Zprávy byly prokládány užitečnými a praktickými informacemi pro vedoucí  o propagačních předmětech, termínech dalších akcí a podobně. Po společném ukončení soboty se všichni rozešli s vědomím, že služba dětem je velmi důležitá a nejsou v ní sami.

Na fotky z akce se můžete podívat >> ZDE<<

Berry

redakce - AIS 8. března 2016 Pathfinder, Ze života církve, Ze života sborů