<< >>

Jak asi zní Duha?

 Už jste viděli duhu? Nejspíše hádám správně, když odpovím, že ano. Minimálně nakreslenou. A už jste slyšeli duhu? Že ne? A já ano. Ke každé barvě duhy je přiřazený jeden tón. No, a když se ty tóny rozezní a vybavíte si duhu, tak to je opravdu nádherný duhový zážitek.

A přesně tak jsme nechali rozeznít tóny Duhy v sobotu 27. září 2014 na dětské Muzičce Moravskoslezského sdružení.

Sbor v Českém Těšíně poskytl své zázemí pro dětskou bohoslužbu, která je tak trochu umělecká. Zpěv, hudba, recitace i vernisáž obrázků a plastik. To vše obohatilo sobotní program, který se nesl na vlnách velkého deště. Ale déšť byl pouze z úst Lukáše Jurečka, když vyprávěl příběh o Noem. Výkony dětských zpěváků a hudebníků totiž roztrhly zamračené nebe a tak mezi nás nakouklo i sluníčko.

Muzička je příležitost, aby se společně sešly děti z různých sborů a oddílů Pathfinderu a vzájemně se podělily o to, co jím Bůh dal za dar. A že těch obdarovaných dětí máme. O tom by mohla povídat hlavně porota, která měla za úkol ze všech příspěvků vybrat několik málo, které zazní i na unijní Muzičce.

Letošní Muzička byla zajímavá ještě jednou věcí. Jednotlivé oddíly klubu Pathfinder se zapojily do projektu „Naplň penál pro kamarády z Ukrajiny“. Ve spolupráci s občanským sdružením Pomoc Těšínského Slezska budou všechny penály, které děti zakoupily a darovaly, předány dětem v oblasti Svaljavska.

Krátce shrnuto: Prožili jsme krásný sobotní den, ve kterém jsme Boha oslavovali tím, čím nás on sám obdaroval a zároveň se děti staly těmi, kteří obdarovali jiné. Byla to krásná sobota a těšíme se společně na další akci.

Renata Kaminská

redakce - AIS 4. listopadu 2014 Ze života církve, Ze života sborů