<< >>

Při slavnostní bohoslužbě v kongresovém sálu Grandhotelu v Třebíči ordinovali představitelé církve k plné duchovenské službě dva mladé kazatele Jana Majera a Tomáše Dymáčka. Předseda Česko-Slovenské unie církve Mikuláš Pavlík vzpomněl na dobu, kdy oba oslavenci byli jeho studenty na Teologickém semináři církve v Sázavě. Slavnost provázely zpívané chvály Bohu v podání mladých lidí z mnoha okolních sborů Třebíč, Žďár nad Sázavou, Tišnov a Ivančice a originální hudební skupiny. Odpoledne rozšířily řady přítomných kazatelé z blízkého okolí a gratulanti z dalšího sboru Znojmo. Sestry a bratři ze zúčastněných sborů se organizace celé bohoslužby zhostili na výbornou.

ordidym1

Oba nově ordinovaní kazatelé byli odděleni pro plnou kazatelskou službu modlitbou a vzkládáním rukou představiteli církve. Jan Majer a Tomáš Dymáček poděkovali svým blízkým, členům svých sborů i církvi a vyjádřili odhodlání sloužit Bohu i svěřeným sborům prostřednictvím kazatelské služby. “Janovi, Tomášovi a jejich manželkám přejeme radost ze služby mezi mladými lidmi i ze společenství místních sborů a Boží zmocnění při kazatelské službě,” uvedl tajemník Moravskoslezského sdružení.

 ordidym2

Jan Majera Pán Bůh zázračně uzdravil z koktavosti a povolal ke kazatelské službě. Dnes je skvělým řečníkem. Působil nejprve jako evangelista a posléze kazatel v nástupní praxi ve Znojmě, Hrušovanech nad Jevišovkou a okolí. Od roku 2009 je kazatelem sboru Třebíč a v roce 2013 převzal ještě odpovědnost za sbor Žďár nad Sázavou a skupinu v Novém Městě na Moravě. Tomáš Dymáček je nadán i darem hudby, kterým také velmi rád a obětavě slouží. Působil nejprve jako kazatel v nástupní praxi v Třineckých sborech a od roku 2009 je odpovědným kazatelem sborů Ivančice, Tišnov a skupiny Veverská Bítýška. Oba bratři se aktivně podílejí na mládežnickém hnutí “Pošli to dál” a samostatně vedou jeho program na Vysočině. Oba pocházejí z kazatelských rodin.

 

ordidym3

 ordidym4

redakce - AIS 28. března 2014 Ze života církve

1 názor na Na Vysočině slavnostně ordinováni mladí kazatelé

  1. Tomáš Sedlák napsal:

    Moji bratři milí a kolegové gratuluji! 🙂