<< >>

Další ročník Národního týdne manželství proběhne v týdnu od 12. do 18. února 2018. Už řadu let se tento týden tematicky i obsahově překrývá s týdnem křesťanského domova celosvětové církve adventistů. Proto pro obě zmíněné aktivity od roku 2018 budeme používat společné označení „Národní týden manželství“.

Pro dvanáctý ročník Národního týdne manželství zvolili koordinátoři projektu název: „Manželství bez mýtů.“ Kromě mýtu, že manželstvím končí dobrý sex a že vás dále čeká jen větší a větší nuda, obestírá manželství nespočet moderních mýtů. Sňatek je jediný doživotí trest, kde vám nepomůže dobré chování. Manželství není loterie, v té se aspoň někdy vyhrává. I ženatý může být šťastný. Jen se to nesmí dovědět manželka. Manželství je přechod od slova smět ke slovu muset. Kdo z nás neslyšel bezpočet podobných vtipů a narážek, které jako by naznačovaly, že sňatkem končí veškerá romantika, zábava, zájem o druhého, štěstí, svoboda atd. Ale není to všechno trochu jinak?

 

 

Oddělení služby rodinám pro vás na dané téma připravuje inspirativní materiály. V nakladatelství Advent-Orion vyjde sborník přednášek, který sepisují lidé zabývající se rodinnou problematikou (J. Bauer, R. Jonczy, M. Žůrek…) a na stránkách HopeTV bude vyvěšen cyklus pořadů, ve kterém o manželských mýtech s autory sborníku pohovoří moderátor.

Národní týden manželství je iniciativou, která spojuje celou škálu organizací, jednotlivců, odborníků, měst i církví, které již v minulých letech na podporu manželství zorganizovali stovky akcí po celé České republice. Věříme, že se tentokrát zapojíte i vy. Především se však tento týden jako manželé věnujte jeden druhému a do této idylky zapojte i své děti.

Radek Jonczy a Petr Adame

redakce - AIS 28. prosince 2017 Nezařazené