<< >>

?????Adventistická nakladatelství Advent Orion v Praze a Vrútkách u Martina přicházejí se zajímavými novými tituly. Nová sbírka veršů básníka Samuela Martaska “K branám z perel” míří podle autora její předmluvy, biblisty Jiřího Beneše, “z tohoto světa do světa budoucího”. Včetně křehkých ilustrací Jana Bárty. Kniha “Pokoj” s inspirativními citacemi z děl a korespondence křesťanské reformátorky Ellen Gould Whiteové zve ke spolehnutí se na Boží ochranu a k přijetí „pokoje převyšujícího každé pomyšlení“ (Bible, List Filipským 4,7). I tato knížka je ilustrována Janem Bártou. Psychologická kniha “Objav svoju hodnotu” od Juliana Melgosy odpovedá na otázky Čo je to sebadôvera? Ako vzniká? Ktoré faktory ju ovplyvňujú? “Ľudia, sny, veľké činy” je spoločné dielo skupiny autorov. Predkladá pestrú paletu pútavých príbehov viac či menej známych historických osobností, ktoré svojou odvahou, vytrvalosťou a nezvyčajným nasadením inšpirovali mnoho ľudí.

kniha1“Báseň je pozdravem / z dalekých světů / zaklepe na srdce / a náhle je tu / Báseň je andělské / pohlazení / Dotkne se spánků tvých / a vše se mění,” píše v úvodní básni své nové sbírky “K branám z perel” Samuel Martasek. Jeho básně jsou jakousi branou, kterou se dá nahlížet do nového světa a třeba také vstupovat, protože k touze po vstoupení do těchto bran Samuel Martasek jako misionář své čtenáře zve, píše v předmluvě biblista Jiří Beneš.

kniha2“Pokoj” je dalším malým svazkem z nové řady knih citátů z díla Ellen Gould Whiteové k různým tématům. Jejich cílem je čtenáře povzbudit, probudit v něm radost z objevování nových myšlenek a být průvodcem při každodenním setkávání s Bohem. „Srdce, které je v souladu s Bohem, má podíl na nebeském pokoji a jeho požehnaný vliv se bude šířit všude kolem. Duch pokoje spočine jako rosa na unavených srdcích, utrápených spory tohoto světa,“ zní jeden z citátů v této knížce.

kniha3Kniha “Objav svoju hodnotu” od děkana fakulty psychológie na Walla Walla University v USA Juliana Melgosy je pre každého, kto chce dosiahnuť životné ciele. Nízka sebadôvera je najväčšou prekážkou, ak chceme rozpoznať vlastné schopnosti a dosiahnuť, po čom túžime. Táto kniha obsahuje rady, ako si vybudovať a udržať zdravú sebadôveru v každej životnej etape, vo vzťahoch i na pracovisku. kniha4V publikácii

“Ľudia, sny, veľké činy” sa čitatelia v jednotlivých skutočných životných príbehoch zoznámi s hrdinami prekračujúcimi hranice dobového myslenia, ktorí napriek prekážkam išli neochvejne za svojím snom. Osudy týchto výnimočných ľudí majú moc prebudiť túžbu niečo v živote dosiahnuť a svojimi činmi zmeniť tento svet k lepšiemu. Kniha poteší každého, kto chce nielen získať cenné informácie z histórie, ale aj obohatiť svoj život o inšpirujúce myšlienky.

redakce - AIS 28. prosince 2014 Inspirace, Ze života církve