<< >>

Pražský dětský oddíl Penguins křesťanského skautského Klubu Pathfinder zahájil jubilejní 20. rok své činnosti. V sobotu 6. 2 vpodvečer jeho členové vyrazili poznat nové město. Po Liberci, Plzni a Českých Budějovicích, kde byli v posledních čtyřech letech, se tentokrát jednalo o Příbram. Toto město je spojené s řadou zajímavých pamětihodností a historických osobností. Po ubytování ve zdejším sboru na děti  čekala hra po městě. Jejich úkolem bylo získat odpovědi na různé otázky spojené se zajímavostmi Příbrami a jejího okolí.

Jednalo se například o poutní místo Svatá hora, zdejší hornické muzeum, vrch Třemošná v Brdech, či nedaleký zámek ve Vysoké spojený s osobností hudebního skladatele Antonína Dvořáka. V historickém centru města děti postupně narážely na různé lidi (např. potomek Antonína Dvořáka, turista, průvodkyně muzea apod.) a plnily různé úkoly, za které následně dostaly odpovědi na jednotlivé otázky. Večer před spaním si ještě pustili animovanou pohádku „Velká šestka“, která zaujala malé i velké.

V neděli po snídani Penguins vyrazili na prohlídku hornického muzea, kde obdivovali i několik strojů a  modelů budov. Poté se s panem průvodcem podívali do Dolu Anna, kam je zavezl hornický vláček. Prohlídka, při níž jim průvodce ukázal i zdejší skřítky, byla velmi zajímavá. Také se dozvěděli, že se horníci zdravili pozdravem „Zdař Bůh“. Po prohlídce se oddíl vydal na delší procházku, jejímž cílem byl lesopark Na Litavce. Zde vedoucí z příbramského oddílu připravili pěknou bojovku. Cílem bylo získat co nejvíce papírových srdcí soupeřících skupin. Po hře vyrazily děti zpět do místního sboru, kde na ně čekal vynikající oběd s dezertem. Za něj oddíl moc děkuje manželům Hosenseidlovým. Poté se už kvapem rozloučili a zamířili na zpáteční vlak do Prahy.

“Akce byla super. Měli jsme možnost poznat nové město, další sbor a hlavně nové lidi. Všichni jsme si to moc užili!” zhodnotila za celý oddíl Penguins Kiki Kapounková.

redakce - AIS 3. března 2016 Pathfinder, Ze života sborů