<< >>

V Termínu 2. – 9. srpna 2020 se uskuteční v Resortu Beskyd na Visalajích Manželská setkání. Níže si můžete přečíst zkušenost Pavla Smolky.

Iz 35,1 Poušť i suchopár se rozveselí, rozjásá se pustina a rozkvete kvítím.

Před patnácti lety jsem byl čerstvý novomanžel. Čekala nás první společná dovolená a Petra pilně projížděla internet a hledala nějaký last minute k moři. „Náhodou“ narazila i na pozvánku na Manželská setkání, ale ta byla na Slapech, což nesplňovalo představu relaxu na středozemní pláži. Jenže u moře stále nic nevycházelo, a nakonec jsme si řekli, že pojedeme na ta setkání. Je to od naší církve, tak třeba to nebude špatné.

Neměl jsem žádné očekávání, jen jsem chtěl být s Petrou. Přijeli jsme na místo a všechno bylo takové obyčejné a normální. Obyčejné chatičky z minulého režimu, obyčejní lidé, program, … nic, co by mě nějak mimořádně zaujalo. Během toho týdenního pobytu se z obyčejných lidí vyklubali príma lidi a z obyčejného programu super know-how na krásné manželství.

Na akci jsme se spřátelili s jedním manželským párem, který měl před rozvodem. Zkusili dát svému manželství poslední šanci, byť moc nevěřili na úspěch. První den seděli každý na opačném konci lavičky, ve středu vedle sebe a v sobotu se drželi za ruce. To, co mě nejvíc zasáhlo, nebyl tento zázrak, ale zjištění, že stejné „drobnosti“, kvůli kterým to oni dovedli po letech k rozvodu, mám já nastartovány několik měsíců po svatbě ve svém vztahu.

Z manželských setkání jsem se vrátil nově zamilovaný do Petry a do Pána Boha. Od té doby jezdíme pravidelně každý rok. Zpočátku jako účastníci, dnes jako součást organizačního týmu. Nevím, jestli mi MS zachránila manželství, ale minimálně velmi výrazně zlepšila. Co jsme tam načerpali, používáme a náš vztah je rok od roku lepší. A nesmírně nás těší, že každý rok vidíme totéž i u ostatních účastníků.

Možná i vám kvůli korona viru nevyšel letos relax u moře. Možná jste „náhodou“ narazili na pozvánku na Manželská setkání. Přijeďte. Odvezete si nejen vzpomínky na príma lidi, ale hlavně spoustu inspirace pro vaše lepší vztahy.

Pavel Smolka

redakce - AIS 3. července 2020 Ze života církve