<< >>

Ve dnech 3. – 6. 9. 2017 proběhlo v portugalském Lisabonu první poradní setkání Adventistické služby lidem se speciálními potřebami v Inter-evropské divizi církve adventistů, které bezprostředně navazovalo na výcvikový kurz pro tlumočníky znakového jazyka neslyšících realizovaný na stejném místě od 1. do 3. 9.2017.

Poradního setkání se zúčastnili zástupci sedmi z celkových deseti unií sdružených v této divizi (Česko-Slovenskou unii zastupoval současný garant této služby Josef Slowík; výcviku tlumočníků se účastnila garantka služby neslyšícím Jitka Morávková). Hostem několikadenního jednání, které řídil vedoucí oddělení komunikace a služby neslyšícím Inter-evropské divize Corrado Cozzi, byl také vedoucí celosvětové Adventistické služby lidem se speciálními potřebami Larry R. Evans. Cílem setkání bylo nejenom vzájemné sdílení zkušeností a inspirací, ale také vymezení strategie pro další rozvoj této nově se profilující služby zaměřené na podporu lidí se znevýhodněním v církvi i v jejím okolí.

 

 

Aktuální informace o Adventistické službě lidem se speciálními potřebami v Česko-Slovenské unii naší církve (včetně odkazů na další zdroje) jsou dostupné na webových stránkách bezbarier.casd.cz.

redakce - AIS 11. září 2017 Ze života církve