<< >>

Na startovní čáře letošního rádcovského kurzu Klubu Pathfinder bylo 25 přihlášených adeptů a 6 členů základního organizačního týmu. Kurz probíhal ve dvou víkendech a v jednom týdnu zakončeném závěrečnou zkouškou. Do finiše se dostalo 18 rádců, z kterých si následně každý zaslouženě odnesl svůj rádcovský šátek.

Možná by vás zajímalo, co se skrývá pod zvláštním názvem letošního kurzu. Na rozdíl ode mne budou lidé pohybující se na sociálních sítích pravděpodobně rozumět symbolu zdvojeného křížku zvaného hash (čti heš), který ve světě sociálních sítí upozorňuje na zvláštní význam toho, co následuje.

V kontextu našeho rádcovského kurzu jsme se pokusili vyjádřit jeho spojením s +1 touhu po rozšíření vědomostních obzorů potřebných pro práci s dětmi, sdílení praktických zkušeností s lektory i mezi sebou, ale také rozvoj našeho vztahu se Stvořitelem.

 

 

Jak se to povedlo? Nechme odpovědět samotné absolventy na pár otázek:

 

Na co se můžete na rádcovském kurzu těšit?

Nové zážitky, znalosti, kamarády, tipy a rady, na možné příhody a problémy, dvoudenku. (Zuzka)

Super lidi, skvělý zážitky, super jídlo, nové zajímavé informace a dovednosti, odpočinek. (Zéma)

Na nové zkušenosti. Na skvělé kamarády a ještě lepší vedoucí. (Tadeáš)

Hodně zábavy a také se naučíte nové věci. (Kačka)

 

 

Čeho se bát?

Není potřeba se bát, lepší je strach potlačit a užívat si každé setkání. (Možná maximálně pavouků ve stanu:)) (Bětka)

Ničeho, maximálně invaze UFO 😉 (Dominik)

Skoro ničeho až na zkoušky. (Benji)

Myslím, že není čeho se bát, že jsme se zbytečně před testem stresovali. (Kačka)

 

 

Jaký byl Tvůj nejsilnější zážitek?

To, jak jsme se mohli spolu bavit, spolupráce a hlavně lidi. (Benji)

Na rádcovském kurzu se mi nejvíce líbilo, když jsme na posledním setkání šli na puťák a cestou jsme plnili úkoly. (Niky)

Určitě jsme se sešli úžasná parta, jak budoucích rádců, tak našich vedoucích. Nemůžu úplně říct, co bylo nejlepší, ale moc doporučuji. Mezi silnější okamžiky patřil např. večerní rituál ocenění. (Bětka)

 

Proč vůbec na rádcovský kurz jet?

Abych se posunul dál, naučil se práci s dětmi a komunikaci s Bohem. (Dominik)

Určitě to není jen o nových kamarádech a zážitcích, ale hlavně o zkušenostech, které se nám snažili na RK předat. Snad nám to v hlavách zůstane co nejdéle. (Johy)

Pokud vás baví práce s dětmi, je rádcák to pravé. A navíc, jak už jsem říkala, potkáte super kamarády, získáte nové vědomosti a budete mít úžasné vzpomínky. (Bětka)

Hlavně kvůli jedinečným zážitkům… (Marek)

 

 

Za sebe jsem si uvědomil, že jsme měli možnost prožít výjiměčné chvíle vzájemného společenství. Jsem vděčný za nadšené rádce, ale také vedoucí, kteří s nimi ve svých oddílech počítají a věnují se jim. Děkuji také všem spolupracovníkům v základním týmu i těm, kteří přispěli svou troškou k realizaci letošního rádcáku. Ať náš dobrý Bůh provází každého z nich v jeho další službě. Věřím, že nezapomeneme-li na ono +1, nemáme se čeho bát.

Za základní tým zapsal Teoš

redakce - AIS 11. října 2018 Pathfinder