<< >>

(Kyjev)

“Zveme všechny lidi dobré vůle, aby se k nám připojili v úsilí o mír, v neustálých modlitbách za mírové řešení všech konfliktů, vytváření atmosféry bratrství a spolupráce, aby přispěli k porozumění mezi různými kulturami a ideologickými systémy, budovali dobré vztahy mezi lidmi ze všech ras, národností, náboženství a politických přesvědčení,” vyzvali v souvislosti s napětím a konflikty spojenými s mocenským převratem na Ukrajině a ruskou vojenskou okupací ukrajinského poloostrova Krym společně představitelé Církve adventistů sedmého dne z Ruské federace, Ukrajinské republiky, Běloruska, Moldavska a zemí Kavkazu. Zároveň vyzvali všechny členy církve adventistů, aby se zdrželi všech politických prohlášení a akcí, které by mohly eskalovat napětí.

redakce - AIS 13. března 2014 Církev ve světě

7 názorů na Ruští a ukrajinští adventisté společně proti napětí

 1. Petr Horký napsal:

  Dobrý den,
  ještě mne napadlo napsat tam: … a ruskou vojenskou aktivitou na poloostrově Krym.
  Proč mi vadí Vaše formulace je to, že jsem se kdysi zůčastnil kongresu mládeže “Proti proudu” a to mne životně ovlivnilo. A myslím, že Církev by se měla tohoto držet a jít proti proudu politické korektnosti jako šla prvotní církev. Myslím že Alen Santrac by byl podobného názoru a taky by Vás na to upozornil. Formulace tohoto konfliktu mezi potomky Kyjevských a Moskevských Rusů kde se do toho ještě plete spor rozdělené Katolické církve (Římskokatolická církev rozdělila starorusy na Rusy a Ukrajince) je velice citlivou záležitostí a každé přiklonění na jednu či druhou stranu bude jitřit emoce a de fakto je to souzení, které náleží Bohu. Anebo je naše církev taky už politicky korektní kamarádka Babylonu?
  Jak moc se babylonská církev infiltrovala do vedení církve adventistů, jsi jeden z kozlů nebo jednou z oveček milý editore?
  Modlím se též za Vás.
  V Ježíši Kristu bratr Petr Horký

  • redakce - AIS napsal:

   Do proudu “politické korektnosti” patří naopak používání významově jalových slov jako “aktivita” nebo “přítomnost” namísto nazývání věcí pravým jménem jako “okupace”. S Babylonem či kozly to nijak nesouvisí. Děkujeme za Vaše modlitby.

 2. Petr Horký napsal:

  Prosím upravte text.
  Stačilo by napsat ruskou vojenskou přítomností na poloostrově Krym.
  Ruská vojenská okupace ukrajinského poloostrova Krym, to už je politický názor a vyrovná se to politickému prohlášení. Na mocenském převratu se asi všichni shodnou jako na faktu a nikoli názoru.

  • redakce - AIS napsal:

   Kdyby Vám do předsíně Vašeho bytu vpadli maskovaní ozbrojenci a začali si tam zabírat, co chtějí, také byste to manželce prezentoval jako čísi “přítomnost” v předsíni? Slovník cizích slov překládá pojem “okupace” jako 1) obsazení, zabrání obvykle cizího území 2) přivlastnění. Slovo “okupace” podle nás mnohem lépe vystihuje situaci na Krymu, než slovo “přítomnost”.

   • Petr Horký napsal:

    Do předsíně mého bytu vnikl múj maskovaný bratr, z našeho dvojdomku, když jsme si dům rozdělili zůstali jeho věci v mé předsíni kterou mi můj bratr na mou žádost odělil z jeho části bytu, já jsem se rozhodl poté co mne moji sousedi navedli mu ty jeho věci poničit. Můj bratr mi do předsíně vnikl aby si ty věci ochránil a nakonec, když se ty věci rozhodly že se chtějí i s předíní vrátit k měmu bratrovi tak mi bratr tu předsíň zase vzal. Pravda porušil mezinárodní právo i když podle mezinárodního práva na tu předsíň teď nárok má. Soudce mu tu místnost ale nepřiřkne, protože soudce i porota jsou ti sousedi co mne navedli. Konečně mají sousedé morální právo vyrabovat byt mého bratra. No a mně nabídnou že si byt můžu připojit k nim sousedům, dají mi výhodnou lichvářskou půjčku a budou rozhodovat co si smím nesmím dělat ve svém bytě. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Tomas-Haas-Krym-patri-Ukrajine-Jiste-306573st v souladu s

    • redakce - AIS napsal:

     I kdyby tato zcela bizarní konstrukce byla pravdivá, jde pořád o okupaci.

     • Petr Horký napsal:

      Nejspíš chcete za” každou” cenu pojmenovávat věci pravým jménem. Co takhle “obsazení”? Nebojíte se že porušujete 9. přikázání. Já jako jedinec můžu mít názor, na základě čehož můžu pronést výrok, pravdivý či nepravdivý a de facto tím vydávám svědectví – soudím. Církev by se měla ptát Boha a ne vydávat svědectví které jí nepřísluší(svědčit má čistým životem). Vůči tomu co se děje na Ukrajině a na Krymu zaujímají lidé mnoho stanovisek, proč se naše církev nechová neutrálně a pojmenovává to co se tam děje, čímž se staví očividně na stranu těch o kterých si MYSLÍ že jsou v právu a mají pravdu. Ať to rozsoudí Bůh. Církev svým soudem že jde o okupaci eskaluje napětí a přitom vyzívá své členy aby se sami zdrželi prohlášení – jak pokrytecké. (Doufám jen že to není oficiální stanovisko Církve, ale jen redakce tohoto webu). Milý redaktore, bratře, možná si myslíš, že opačné stanovisko než to Tvé zaujímají jen lidé s bizarními názory. Bohužel jsi ovlivněn mainstreamovými médiemi které mimo jiné tvrdí že Bůh není. Přečti si nezávislé články a i komentáře pod články mainstreamu a zjistíš že svět není tak černobílý, ale že se pravda musí hledat pod nátěrem. Mimo jiné doufám, že si nemyslíš, že Prof. Rajko Doleček má nějaké bizarní představy viz. http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/3796-proc-oficialni-zapad-nema-rad-putina.aspx
      a http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/3806-proc-asi-musel-putin-zajistit-ruskou-pritomnost-na-krymu.aspx http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/3806-proc-asi-musel-putin-zajistit-ruskou-pritomnost-na-krymu.aspx
      Ale vlastně proč se vlastně zlobím, Izraelité taky začali na Boží příkaz okupovat Kanaán a nečinili tím nic špatného a za zabíjení Kanaánců je taky naše církev neodsuzuje. Tak proč odsuzovat Rusy když navíc na Krymu nezabíjejí jak to mají jinak ve zvyku západní demokratické armády. Prostě je to tak, dle slovníku je to okupace. Napište ale taky že se nejedná o agresi ať to trochu zkompenzujete 🙂