<< >>

Z mnoha akcí a událostí, které proběhly v církvi adventistů v nedávném období, vybíráme tři – neštěstí ve Rwandě, kde zabil během bohoslužby blesk 15 členů, letecké dopravení pomoci po zemětřesení a evangelizaci na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu.

 

Neštěstí ve Rwandě

V polovině března zabil blesk během bohoslužby 15 členů sboru církve adventistů ve Rwandě. Dalších 130 členů bylo převezeno do nemocnic a zdravotnických zařízení. Představitelé církve o den později zorganizovali zvláštní pohřební obřad, kterého se zúčastnili i političtí představitelé dané oblasti.

 

 

Adventisté jako první dopravili materiální pomoc při zemětřesení

Papua-Nová Guinea na konci února zažila zemětřesení o síle 7,5 stupňů, při němž zahynulo 122 obětí. V postižené oblasti bylo zničeno až 80 % domů a infrastruktury. Bezprostředně po neštěstí dopravila na místo Adventistická letecká služba (AAS) základní potraviny a čistou vodu. Ve spolupráci s Adrou dále pokračují v pomoci postiženým lidem.

 

 

Adventisté evangelizovali a pomáhali na olympijských hrách v Pchjongčchangu

Jižní Korea hostila v únoru zimní olympijské hry v Pchjongčchangu. Adventisté na této akci rozdali více než 5 tisíc výtisků knihy “Cesta ke Kristu” v angličtině. Nabídli také možnost masáží nohou pro sportovce i návštěvníky.

 

 

(ANN; foto: East-Central Africa Division; Adventist Record; Northern Asia-Pacific Division)

redakce - AIS 22. března 2018 Církev ve světě