<< >>

V minulém měsíci proběhlo v církvi adventistů mnoho akcí a událostí. Vybíráme z nich čtyři – prezentaci výsledků archeologických vykopávek v místě zápasu Davida a Goliáše, uvedení hudebního klipu Adry o fenoménu migrace, vytvoření omalovánek pro dospělé, které mohou pomáhat k duchovnímu růstu a uznání první adventistické univerzity v Rumunsku.

 

Vykopávky z místa zápasu Davida a Goliáše

V novém Muzeu Bible ve Washingtonu prezentovali výsledky archeologických vykopávek pedagogové i studenti Southern Adventist University. Vykopávky probíhaly ve spolupráci s Archeologickým ústavem Hebrejské univerzity v Jeruzalémě v lokalitě Khirbet Qeiyafa, kde zápasil David s Goliášem. Podrobně byly zkoumány nalezené nápisy, které jsou datovány do 10. století před Kristem. Profesor Michael Hasel k tomu podotýká: „Význam těchto nápisů je důležitý. Ukazují totiž, na jaké úrovni bylo písemné vyjadřování v dobách prvních izraelských králů. Je zřejmé, že David opravdu mohl napsat žalmy, které mu jsou připisovány“.

 

(foto: Southern Adventist University)

 

ADRA v Rumunsku chce pomocí hudebního klipu zvyšovat povědomí o fenoménu migrace

Video chce upozornit na více než 65 milionů lidí, kteří jsou v pohybu na celém světě. Z nich je podle UNHCR 22 milionu těch, kteří prchají před válkami, utrpením a pronásledováním. Apeluje také na solidaritu a křesťanskou lásku. Děkuje rovněž velkému množství dobrovolníků, kteří se zapojují v mnoha potřebných lokalitách do pomoci těmto potřebným lidem.

 

https://youtu.be/sWcd5hdFo6k

 

Nové omalovánky pro dospělé pomáhají k duchovnímu růstu

Oddělení žen při Transevropské divizi připravilo materiál s názvem „Ženy v Bibli a já“, který je možné použít při setkání žen v malých skupinkách. Kreslení a vybarvování při poslechu slov z Bible vhodně propojují obě mozkové hemisféry a mohou tak pomáhat k duchovnímu růstu. (Více informací o projektu je možné najít na webových stránkách ted.adventist.org/women-s-ministries)

 

 

První adventistická univerzita v Rumunsku

Rumunský adventistický teologický institut v Cernici se na konci minulého roku stal univerzitou. Při této příležitosti škola přijala název „Adventus University“. Poprvé se tak stala adventistická vysoká škola součástí rumunského národního vzdělávacího systému a má možnost nabízet bakalářské a magisterské vzdělávací programy. Kromě teologie jde o studium sociální práce a pedagogiky.

 

Campus nové Adventus University v Rumunsku (foto: Inter-European Division News)

 

Zdroje: ANN, adventistreview.org

redakce - AIS 15. ledna 2018 Církev ve světě