<< >>

Ve dnech 7. – 17. 7. uskutečnil křesťanský skautský Klub Pathfinder už potřetí společný tábor oblasti Východní vítr a ukrajinských dětí. Letos se zúčastnilo 15 českých a 34 ukrajinských dětí, přičemž 20 z nich přijelo z východní Ukrajiny zmítané občanskou válkou. Tyto děti si mohly odpočinout od každodenního válečného stresu. Prožily deset dnů, ve kterých neslyšely střelbu, nemusely se bát vstoupit do lesa, aniž by jim hrozilo šlápnutí na minu. Jak poznamenal vedoucí tábora, kazatel Samuel Vaněk: “Už po dvou až třech dnech se zase do jejich tváří vrátil smích a pohoda. Jedna z jejich vedoucích to s radostí komentovala slovy: Všimněte si, už to jsou zase děti.”

Společně s dětmi z Východočeského okrsku tak mohli všichni prožít dny plné her, zábavy, duchovních zastavení, pohody, navazování nových kamarádství a také vzájemného poznávání kultury a jazyka. Postupně se tak rozvíjí spolupráce mezi Klubem Pathfinder v Čechách a na Ukrajině. Vedoucí ukrajinské výpravy Ludmila Chizhevska vyjádřila poděkování církvi adventistů v Čechách za ochotu ke spolupráci, ale také za finanční podporu dětí z východní Ukrajiny.

Byla naposled skryta vlajka, dohasl poslední táborák a v slzách loučících se dětí zaznívala modlitba za Ukrajinu, kterou si děti samy sepsaly a přednesly při sobotní bohoslužbě. “Bože dej, ať je na Ukrajině zase mír, chraň naše kamarády a prosíme, abychom se mohli zase znovu setkat,” uvedl Samuel Vaněk.

 

 

 

redakce - AIS 28. července 2016 Pathfinder