<< >>

Společenské centrum Londýnská 30 na stejnojmenné adrese v Praze na Vinohradech zve od úterka 31.3. na další řadu setkání s odborníky k aktuálnímu tématu Válka ve jménu Boha? Ve spodním sále Barevné kavárny tentokrát pořadatelé otevřou palčivé téma islamismu. Pozvali tři odborníky, aby blíže rozkryli a pomohli se zorientovat v současné problematice kolem sílících nepokojů ze strany islámských extrémistů a rostoucí náboženské nesnášenlivosti u nás i ve světě. Vstup na všechny večery je volný.

Třídílný cyklus začíná v úterý 31.3. první besedou na téma Současný islámský extremismus, kterou povede ThDr. Martin Chadima ThD. Ten se právě touto otázkou zabývá více do hloubky. Nabídne vhled do aktuálních událostí kolem posledních teroristických útoků a pokusí se objasnit další souvislosti a hrozby současného islámského extremismu.

Druhé setkání 7.4. obohatí jeden z předních odborníků na arabský svět a islám v České republice Prof. PhDr. Luboš Kropáček, CSc. Pohovoří na téma obecné náboženské nesnášenlivosti očima islámu. Jakou skutečnou hrozbu představuje islám ze strany svého učení a víry? Hrozí islamizace západního světa? Tyto a další otázky mohou přijít rozkrývat zájemci v rámci druhého dílu vinohradského cyklu.

Třetí závěrečná beseda 14.4. bude patřit pohledu z druhé strany barikády. Jakým způsobem vnímá islám a jiná náboženství učení Bible? O otázce náboženské nesnášenlivosti očima Starého a Nového zákona pohovoří teolog Mgr. Radomír Jonczy. Jaký význam má násilí ve Starém zákoně? Nejsou některá biblická vyjádření ještě znepokojivější, než ta v Koránu? Jak tomu porozumět? Přijďte i na tyto otázky hledat odpověď, zvou pořadatelé.

valka1

redakce - AIS 20. března 2015 Inspirace, Ze života sborů