<< >>

Víkend 4.-6.12. trávili vedoucí Klubu Pathfinder z Českého sdružení bez svých oddílů. Setkali se nedaleko Vlašimi v malé osadě Světlá, kolem které protéká řeka Blanice. Tento víkend prožili v malebné přírodě na statku Blaník. Cílem víkendu bylo informovat se, zhodnotit uplynulý rok, ale také setkat se s přáteli a společně prožít pěkné chvíle. Nechyběl ani společný nedělní výlet.

Již v pátek k večeru se na malém parkovišti objevilo velké množství aut s různými SPZkami. Vedoucí ze všech oblastí Českého sdružení zavítali do útulného prostředí statku. Pěkné staročeské prostředí s velkou pecí ve společenské místnosti dotvářelo příjemnou atmosféru celého víkendu. Večer všechny vedoucí přivítal místopředseda KP, který má na starost České sdružení – Roman Buchtel. Po zpívání a úvaze z Božího slova byl na programu spánek, ale mnoho vedoucích si povídalo ještě dlouho do noci.

V sobotu zpívání také doprovázely kytary a saxofon. Roman Buchtel upřel pozornost vedoucích na příběh o Samuelovi. Následovala i kreativní činnost, kdy účastníci měli zavzpomínat na nějaký silný okamžik se svým oddílem a znázornit ho na čtvrtku tvůrčím způsobem. Vedoucí mohli využít velkého množství časopisů pro tvorbu koláží. Sobotní odpoledne bylo rozděleno do několika bloků. V prvním vedoucí hovořili o svých oddílech, potřebách a akcích. V druhém bloku došlo na zhodnocení sdružeňových akcí, jako je Vločička, Múzička, Stezka písmáka a Robinzonáda. Třetí informativní blok byl zaměřen na prezentaci vzdělávání vedoucích a rádců v KP. Vedoucí vyjádřili vděčnost za kvalitu těchto programů, které vzdělávají a hlavně motivují mladé lidi pro práci s dětmi. Poslední část odpoledně byla věnována hospodaření.

Po večeři vedoucí rozpečetili dopis, který našli po rozluštění hádanky, která jim ještě před akcí byla zaslána do e-mailů. Následovalo noční přemístění do lesa, lépe řečeno ruin kaple, které dělaly klenbu větve stromů a hvězdy. Nedělní den patřil již tradičně výletu. Trasa směřovala na horu Blaník, kde účastníci navštívili rozhlednu s nádherným výhledem po okolní krajině. Fotky z této akce jsou na stránkách Klubu Pathfinder.

 

 

redakce - AIS 7. prosince 2015 Pathfinder