<< >>

Důvěřuj Hospodinu celým srdcem, na svoji rozumnost nespoléhej. Poznávej ho na všech svých cestách, on sám napřímí tvé stezky. Přísloví 3‚5.6

Ta písnička je jednoduchá: „Doufej v Boha … On spravovati bude stezky tvé.“ Jenže když přijde na lámání chleba nebo kol, může se stát, že skutek důvěry někam utek…
Ten den mi odpadlo dopolední vyučování a mohl jsem dorazit až na odpolední výuku – dvě hodiny němčiny s 3.A. Jezdil jsem těch patnáct kilometrů na kole. Někde zhruba v půli cesty mi v lese najednou praskly dva dráty výpletu zadního kola. Domů pro auto daleko, pěšky do Hronova do školy také daleko. Na kole to nejde, hned by z něj byla osmička. A třída za chvíli plná nehlídaných puberťáků.
Dnes bych asi zvedl telefon, jenže tehdy bylo GSM ještě v plenkách. Jediná linka měla, má a vždycky bude mít neobsazený tón. „Doufej v Hospodina celým srdcem svým aModlil jsem se celou cestu – a dojel… Bez osmičky.
Ovšem cestu zpátky už jsem jel autobusem. Bůh sice spravuje naše stezky, spraví i nějaké to kolo, ale není třeba ho pokoušet, viďte? Hezký den s Pánem Bohem po pravici!

Pane, děkuji předem za všechny naše stezky, které ve své moudrosti narovnáš, urovnáš, zvedneš nebo napřímíš.

Aleš Kocián

...na Tebe s důvěrou čekáme! 26. června 2020 Zamyšlení