<< >>

Ve Společenském centru Bethany v Praze – Michli se uskutečnila Unijní lékařská konference pořádaná Oddělením zdraví Církve adventistů sedmého dne. Přítomné přivítala vedoucí oddělení a lékařka Jana Krynská (na snímku) a promluvil k nim předseda církve v Česku a na Slovensku Mikuláš Pavlík. Přednášeli vysoce kvalifikovaní lékaři a další odborníci z řad zdravotnických profesionálů. Účastníky zaujaly zejména příspěvky z oblasti genetiky, epigenetiky, dále nové poznatky v porozumění vzniku a možnosti ovlivnění nádorových onemocnění. Velmi aktuální byla přednáška o vlivu životního stylu na metabolické poruchy a diabetes.

zdrko1Příspěvek klinického psychologa ukázal na potřebu vzájemné spolupráce laiků, duchovních i lékařů s vědomím svých možností i hranic. Na praktickou pomoc byly zaměřeny příspěvky z oblasti dobrovolnictví a podpory rodinných příslušníků nevyléčitelně nemocných pacientů. Jednoznačně byl vyjádřen nesouhlas s používáním neověřených, na spekulaci založených alternativních metod, jejichž používání a propagování je nejen nevědecké, ale není ani v souladu s postojem církve.

Konferenci navštívilo bezmála sto účastníků, kteří obdrželi vkusně graficky upravený sborník shrnutí přednášek. Mediální centrum církve pořídilo z přednášek videozáznamy, které budou po zpracování pro všechny zájemce k dispozici na DVD i ve vysílání a archivu internetové televize HopeTV.

redakce - AIS 21. března 2014 Ze života církve, Životní styl

1 názor na Zdravotníci se sešli na konferenci v Praze

  1. Radka napsal:

    Bůh žehnej vaší práci.