ADRA posílá pomoc lidem zasaženým povodněmi ve Slovinsku

,
Adra30_cover_web_1000x563 small

ADRA ČR se ve spolupráci s kanceláří ADRA Slovinsko zapojila do přímé pomoci lidem zasaženým rozsáhlými povodněmi:

  • zasíláme materiální pomoc: domácí i průmyslové vysoušeče, tlakové čističe, vodní čerpadla, generátory
  • sdílíme naše zkušenosti s týmem ADRA Slovinsko v oblasti řízení pomoci při mimořádných událostech a povodních včetně podrobného manuálu
  • předáváme zkušenosti s řízením dobrovolníků
  • zaslali jsme okamžitý finanční dar ve výši 100 000 Kč

Vzhledem k rozsahu katastrofy a zároveň z důvodu nedostatku zkušeností Slovinska s většími povodněmi, je koordinace v postižených oblastech velmi náročná – v zemi nejsou vybudovány sklady s humanitární pomocí a pomocnou technikou, chybějí zkušenosti z distribuce humanitární pomoci ve větším měřítku i zkušenosti z koordinace pomoci mezi složkami integrovaného záchranného systému,  humanitárními organizacemi a řízením tisíců dobrovolníků.

Vzhledem k rozsahu povodní bude nutná dlouhodobá pomoc v řádu mnoha měsíců.

ADRA ČR se proto rozhodla vypsat veřejnou sbírku SOS ADRA povodně Slovinsko, lze přispět také na účet 66888866/0300 s variabilním symbolem 512.

Děkujeme, že jste tu stále s námi pro druhé.

Martina Špinková

Související

Ukrajinsky predseda

Stanislav Nosov: Poděkování za pomoc Ukrajincům

Předseda Ukrajinské unie Církve adventistů sedmého dne Stanislav Nosov navštívil v září roku 2023 Českou republiku a z pražského studia HopeTV pozdravil členy církve. Čeho si na Češích a Slovácích váží a jak se válka projevuje v místě, kde žije, to se dozvíte z tohoto krátkého pozdravu.
čti dále
Image002

Pracovní pozice specialista/ka péče o dárce BanglaKids

Pro oblíbený dárcovský program BanglaKids, který pomáhá 1 300 bangladéšským dětem z chudých rodin získat vzdělání, hledáme posilu do týmu ADRA. Více informací o náplni pozice naleznete zde. Těšíme se na vás Kamil Kreutziger HR manažer ADRA www.adra.cz
čti dále