<< >>

Před dvěma měsíci jsme vás prostřednictvím těchto stránek i vašich sborových kazatelů a tajemníků požádali o zapojení do společné mezinárodní kampaně naší Církve adventistů sedmého dne a organizace ADRA. Celosvětová kampaň Everychild. Everywhere. Inschool si kladla za cíl zapojit alespoň milion lidí do podpisové akce na podporu lepšího přístupu všech dětí bez rozdílu k alespoň základnímu vzdělání. Jak to dopadlo?

Celkově se k 17.8. 20 podařilo shromáždit 1 228 683 podpisů. Do kampaně se kromě Evropy a USA nejintenzívněji zapojili lidé právě ze zemí, kde je vzdělání spíše výsadou než samozřejmostí a lidé si tuto hodnotu uvědomují – například lidé z Pobřeží slonoviny či z Papuy-Nové Guiney. Kampaň byla zahájena v roce 2019 na podporu 262 milionů dětí, které nemohou z různých důvodů chodit do školy.

Petice má dlouhodobý záměr a bude sloužit pro vyjednávání o zlepšení situace na lokální úrovni jednotlivých zemí i pro navázání spolupráce s dalšími organizacemi podporujícími vzdělávání dětí na nadnárodní a globální úrovni.  Stále se ještě proto můžete přidat i vy! www.adrapetice.cz 

 

redakce - AIS 19. srpna 2020 Humanitární pomoc