Deset dnů modliteb 2024

,
Patrick-fore-b_shpu5m3nk-unsplash

Ve dnech 11. až 20. ledna 2024 pořádá naše církev po celém světě Deset dnů modliteb za vylití Ducha svatého. Tématem setkávání v průběhu těchto dnů je „Priority víry: Křesťanské cnosti v bouřlivých dobách“.

Stává se vám někdy, že jste uvězněni v uspěchaném životě a pro duchovní chvíle si necháváte jen malý prostor? Pokud toužíte po smysluplnějším a naplňujícím duchovním životě, tyto dny modliteb a úvah budou pro vás důležité. Během těchto deseti dnů budete mít jedinečnou příležitost zbavit se věcí, které zaměstnávají vaši mysl a život, ale nepřinášejí skutečné uspokojení. Místo toho se zaměříme na to, na čem Bohu skutečně záleží. Je to šance vědomě se rozhodnout žít s málem, což vám umožní zažít více toho, co se opravdu počítá. Setkáte se s praktickými poznatky, které prohloubí vaši důvěru v Boha, obohatí vaši sobotní zkušenost a posílí vaše každodenní spojení s ním.

Autorem materiálu Deseti dnů modliteb je Frank M. Hasel, Ph.D., teolog, který působí jako zástupce ředitele Biblického výzkumného institutu (BRI) ve světovém ústředí Církve adventistů sedmého dne v Silver Spring, v Marylandu. Ve své nové knize „Láska je! Cesta smutku, milosti a vděčnosti“ (Cascade, 2024) otevřeně sdílí svou osobní zkušenost se ztrátou své milované manželky a nabízí cenné poznatky o povaze smutku a o tom, co znamená projít významnou životní ztrátou.

V rámci modlitebních setkání se můžeme zaměřit také na přímluvné modlitby ohledně vašich osobních i sborových potřeb. Společně s tímto dopisem dostáváte materiál, který zpracovává témata na každý den, a také pokyny pro vedoucí skupinek. Materiál v elektronické podobě můžete stáhnout na stránkách nakladatelství Advent-Orion zde.

Závěrečná sobota 20. ledna může být vyjádřením vděčnosti za Boží dobrodiní, které přichází z Boží milosti jako odpověď na Vaše společné modlitby.

Související

Parte pavel 2

Dočasně nás opustil bratr Pavel Hološ

Se smutkem, ale s nadějí na shledání, oznamujeme, že k dočasnému odpočinku ulehl náš bratr v Kristu Pavel Hološ. Rozloučení se uskuteční dne 23. 2. 2024 ve 13:00 v obřadní síni na hřbitově v Sokolově.
čti dále
Web_remes_ntm

Národní týden manželství 2024 na HopeTV

Letošní Národní týden manželství je již v plném proudu. Křesťanská internetová televize HopeTV Vám opět přinese rozhovor s odborníkem z oblasti rodiny a vztahů. Vedoucí Adventistické služby rodinám Radomír Jonczy si do studia pozve uznávaného psychoterapeuta Prokopa Remeše. Téma diskuze zní Hagioterapie v manželských vztazích. Sledujte přímý přenos ve středu...
čti dále