K čemu slouží ADRA Dárek? Pomáhá lidem začít nový, lepší, důstojnější život.

,
Adra darek 1440 x 600 px

Poskytujeme chudým ženám nástroje a semena pro založení zahrádky, aby si mohly vypěstovat zeleninu a další plodiny jak pro vlastní spotřebu, tak pro prodej na trhu. Učíme je také pěstovat zeleninu za použití minimálního množství vody či pro komunitu hloubíme nové studny, aby měli lidé čistou a zdravou vodu. Po pečlivém zvážení možností pastvy, v místě s dostatkem vody pro zvířata, pořizujeme ženám či rodinám s dětmi kozy, aby si denně mohly nadojit mléko pro děti, přebytky mléka zpracovat a prodat.

Adra-chlapec-s-kozou

Letošní novinkou je založení chovného rybníku v Africe díky ADRA Dárku Zlaté rybky.

Nezapomínáme ani na Ukrajinu, kde už 8 měsíců pomáháme. Olga, Inesa a tisíce dalších lidí si přejí přežít zimu. Na ně myslíme s ADRA Dárkem Zimní humanitární balíček.

Adra-2022-ukrajina-1

Zakoupením charitativního ADRA Dárku pomáháte lidem konkrétně, užitečně a na 100 % (100 % vašeho daru putuje na přímou pomoc lidem v nouzi).

Vyberte si ten „svůj“ pravý dárek na www.adradarek.cz.

Pomozte lidem získat dlouhodobý zdroj obživy a šanci postavit se na vlastní nohy.

„Pomoc humanitárních organizací nám nemůže zajistit naprosté bezpečí, ale cítíme se díky ní přijímaní a můžeme si zachovat poslední zbytky důstojnosti,“ děkuje Farimata z Mali.

A my děkujeme vám, že jste tu s námi pro druhé a „nezapomínáte na dobročinnost a štědrost, neboť takové oběti jsou Bohu příjemné“. (Žid 13,16)

Martina Špinková, www.adra.cz

Adra-fb-1200x628-ryba

Související

Image002

ADRA otevírá dvě volné pozice

Koordinátor/ka projektu Čalantika a Účetní junior Rádi bychom do Adry přivítali nové posily z řad našich bratrů či sester na pozici Koordinátor/ka projektu Čalantika a Účetní-junior. Těšíme se na Vás. Kamil Kreutziger HR manažer ADRA Kamil.Kreutziger@adra.cz
čti dále
Nahleddccb

ADRA hledá dobrovolníky a dobrovolnice k osamělým seniorům, dětem a dalším potřebným lidem

Máte 1-2 hodiny volného času týdně, o který byste se byli ochotni zdarma podělit? Dobrovolnická centra ADRA v Čechách a na Moravěhledají nové dobrovolníky a dobrovolnice, kteří pomohou lidem lépe zvládnout osamělost a nadcházející zimní období. Kolegové a kolegyně z místních center ADRA vám ochotně vysvětlí, co dobrovolnictví obnáší. Základní informace...
čti dále